Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimets kõneles Gruusia välisminister David Zalkalianiga

23. Veebruar 2021 - 21:52

Välisminister Eva-Maria Liimetsal oli täna, 23. veebruaril telefonivestlus Gruusia välisminister David Zalkalianiga. Kõne eesmärk oli avaldada muret Gruusias tekkinud sisepoliitilise kriisi pärast ning uurida Gruusia valitsuse nägemust sündmustest.

„Avaldasin Gruusia välisministrile muret seoses vastuoluliste sündmustega Thbilisis,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets. „Rõhutasin õigusriigi ja demokraatlike tavade järgimise olulisust ning kutsusin pooli üles rahumeelselt dialoogi jätkama.“ Gruusia välisminister selgitas välisminister Liimetsale oma seisukohti Gruusia sisepoliitiliste arengute küsimuses.

Välisminister Liimets kinnitas Eesti vankumatut toetust Gruusia territoriaalsele terviklikkusele ja Euro-Atlantilise integratsiooni püüdlustele. „Tõin välja, et praeguse olukorra lahendamisel on vastavalt demokraatlikele tavadele oluline roll Gruusia rahva valitud Euro-Atlantilise lõimumise protsessi jätkumisel,“ sõnas välisminister Liimets.

Gruusias vallandus sisepoliitiline kriis mullu oktoobris, mil opositsioonierakonnad keeldusid tunnustamast üldvalimiste tulemusi. Olukord Thbilisis eskaleerus täna varahommikul, kui opositsioonis oleva Ühendatud Rahvusliku Liikumise (UNM)  peakorteris arreteeriti selle juht Nika Melia.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.