Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus Berliinis Saksamaa välisministri Heiko Maasiga

23. November 2021 - 17:52
Eesti välisminister Eva-Maria Liimets ja Saksamaa välisminister Heiko Maas 23.11.2021 Berliinis

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus täna, 23. novembril Berliinis Saksamaa välisministri Heiko Maasiga, et arutada Valgevenega seotud rände ja hübriidrünnaku teemasid, Venemaa tegevust Ukraina piiril, Euroopa Liidu strateegilist kompassi ja muid Euroopa julgeoleku teemasid. Kõneldi ka kerksusest ning Euroopa Liidu ja Hiina suhetest.

Arutades oma Saksamaa kolleegiga ühist vaadet Valgevene kriisi lahendamisele, rõhutas välisminister Liimets Euroopa Liidu ühtsuse tähtsust. „Selleks, et Valgevene võimude tekitatud hübriidtegevus lõppeks, on väga oluline, et Euroopa Liit püsiks ühehäälse ja otsustavana. Peame jätkama rahvusvahelist survet selleks, et Valgevene võimudel ei õnnestuks viimase aja sammudega juhtida tähelepanu eemale oma tõsistelt inimõiguste ja rahvusvaheliste lepete rikkumistelt ning nad aitaks valelubadustega riiki meelitatud inimesed tagasi koju. Meie sõnum Valgevene võimudele ei ole muutunud — lisaks Euroopa Liidu piiride survestamise lõpetamisele tuleb neil vabastada poliitvangid, võimaldada kodanikuühiskonnal ja vabal ajakirjandusel areneda ning anda oma rahvale võimalus demokraatlikul viisil oma tuleviku üle otsustada,“ rõhutas minister Liimets.

Venemaa tegevusest Ukraina piiril kõneldes toonitas välisminister Liimets, et olukorra edasine eskaleerumine oleks äärmiselt ohtlik ja seaks ohtu mitte ainult Ukraina, vaid kogu Euroopa julgeoleku ning seepärast jälgib Euroopa Liit oma liitlastega sealseid arenguid tähelepanelikult.

Mõlemad ministrid kinnitasid Euroopa Liidu ja NATO koostöö tähtsust. „Nii Eesti kui ka Saksamaa seisukoht on ühtne ja muutumatu: NATO ja tugev Euro-Atlandi side on Euroopa julgeoleku nurgakivi,“ ütles välisminister Liimets.

Kerksuse teemal räägiti Eesti ja Saksamaa hea kahepoolse koostöö tulevikust, sealjuures valeinformatsiooni leviku tõkestamisest. Euroopa Liidu ja Hiina suhete puhul jäi kõlama ootus sellisteks kohtumisteks, kus ühtsusest, ühistest väärtustest ja huvidest lähtuvalt on kõigil liidu liikmesriikidel võrdne roll.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.11.2021|Välisministeerium

Eesti korraldab ÜRO Julgeolekunõukogus istungi Süüria jõhkrate kuritegude toimepanijate vastutusele võtmise teemal

Täna, 29. novembril toimub Eesti eestvedamisel ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumine, mis keskendub Süürias kestvale karistamatuse olukorrale, kus pannakse toime jõhkraid kuritegusid, sealhulgas sõjakuritegusid ja inimsusevastaseid kuritegusid. Istungit juhatab Eesti suursaadik ÜRO juures Sven Jürgenson.

18.11.2021|Välisministeerium

H.E. Ms. Eva-Maria Liimets at an International Conference: Small states in the UN Security Council: Ambitions and achievements of Estonia and Norway

Dear Minister Huitfeldt, panellists, audience and all of you watching us online,

I am happy to be here with you today. I would like to thank Kristi and her team and the Norwegian Institute of International Affairs for organising this conference.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.