Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimets esines Berliini välispoliitika foorumil

23. November 2021 - 18:10
Välisminister Eva-Maria Liimets Berliini välispoliitika foorumil 23.11.2021

Välisminister Eva-Maria Liimets esines täna, 23. novembril Berliini välispoliitika foorumil, kus arutleti Euroopa valmisoleku üle uuel ajastul, mil digitaliseerimine muudab rahvusvaheliste suhete struktuuri ning uued tehnoloogiad tehisintellektist kvantandmetöötluseni mõjutavad põhjalikult majandus- ja julgeolekusuhteid kogu maailmas.

Välisminister Liimets esines vestlusringis „Geopolitics in the digital transformation“, kus ta rõhutas muu hulgas, et digitaalsete tehnoloogiate kiire areng on korraga nii proovikivi kui ka võimalus. „Digiriigina püüame neid võimalusi ära kasutada ja ka väljakutseid arvesse võtta. Usume, et tehnoloogiaid kasutades ja seejuures demokraatlikest väärtustest lähtudes suudame vähendada digilõhet, mida koroonapandeemiast tingitud kriis on süvendanud,“ selgitas minister Liimets. Lisaks tõi minister välja, et Eesti peab oluliseks ühtse Euroopa Liidu digivälispoliitika väljatöötamist ja multilateraalseid partnerlussuhteid, et tugevdada Euroopa rolli digitaalsete tehnoloogiatega seotud küsimustes.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.