Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimets: Eesti ja Küpros süvendavad digikoostööd

7. Juuni 2021 - 16:26

Täna, 7. juunil võõrustas välisminister Eva-Maria Liimets Eestis Küprose välisministrit Nikos Christodoulidest. Ministrid arutasid kohtumisel kahepoolseid suhteid ja digikoostööd, olukorda Valgevenes, Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid, rändega seotud väljakutseid ning Eesti toetust Küprosele ÜRO-s.

Kohtumisel nenditi, et Eesti ja Küprose kahepoolsed suhted on head ja sõbralikud ning kindlasti süvendatakse koostööd e-valitsemise, digiteenuste ja küberjulgeoleku vallas. „Oli hea meel tõdeda, et digikoostöö on teema, mis mõlemale poolele huvi pakub. Eesti on valmis jagama oma kogemusi e-valitsemise ja digiteenuste valdkonnas. Samuti oleme huvitatud küberjulgeolekukoostööst,“ ütles minister Liimets.

Välisministrid tõdesid, et arengud Valgevenes on jätkuvalt murettekitavad: siin on oluline jõuda sõnadest tegudeni, liikudes edasi sanktsioonidega. Jutuks tuli ka Euroopa Liidu partnerlus lõunanaabrusega, mida toetab uus Vahemere tegevuskava.

Ministrid puudutasid ka Küprose taasühinemisprotsessi hetkeseisu. „Eesti toetab Küprose taasühinemisprotsessi. Pean oluliseks, et erinevad kogukonnad jõuaks pooli rahuldavale kompromissile vastavalt ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonidele,“ rõhutas minister Liimets.

Minister Liimets jagas kohtumisel Eesti kogemusi COVID-19 pandeemiaga hakkamasaamisel ja viiruse leviku tõkestamisel ning tutvustas Küprose kolleegile Eesti digitõendi toimimist.

Kohtumise fotod (Kristi Sits)

Lisainfo:
avalike suhete osakond
välisministeerium
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.