Sa oled siin

Välisminister Eva-Maria Liimets arutas Moldova asepeaministri Oleg Serebrianiga Euroopa julgeoleku küsimusi

13. Mai 2022 - 17:24
Moldova asepeaminister Oleg Serebria ja välisminister Eva-Maria Liimets Tallinnas 13.05.2022

Välisminister Eva-Maria Liimets kohtus täna, 13. mail Moldova asepeaministri Oleg Serebrianiga, et arutada Euroopa julgeoleku küsimusi, sealhulgas seda, kuidas Venemaa agressioon Ukrainas mõjutab Moldova Vabariigi ja separatistliku ala Transnistria olukorda.

Välisminister Liimets tunnustas Moldova kolleegi toimetuleku eest suure põgenike vooga Ukrainast. „Moldova on Ukraina sõjapõgenikke võõrustades – ühe elaniku kohta rohkem kui ükski teine maa – näidanud end suure südamega väikese riigina,“ selgitas välisminister Liimets. „Kinnitasin kohtumisel Eesti igakülgset toetust Moldovale Euroopa integratsiooni teel, seda nii pikaajaliste arengukoostööprojektide kaudu kui ka diplomaatiliselt ja poliitiliselt. Rõhutasin, et Eestile on oluline anda oma panus idanaabruse stabiilsusesse ja julgeolekusse. Oluline on märkida ka, et toetame Moldova territoriaalset terviklikkust ja Moldova pingutusi Transnistria küsimuse lahendamisel,“ lisas välisminister.

Lennart Meri konverentsi veerel kohtub välisminister täna ka Saudi Araabia printsi Turki al Faisaliga, et arutada meie riikide jõudsalt arenevaid majandussuhteid. Samuti kohtub välisminister USA suursaadikuga OSCE juures Michael Carpenteriga, kellega tuleb jutuks Eesti ja USA koostöö OSCE raames ning Venemaa agressiooni mõju julgeolekukoostööle ja OSCE tulevikule.


Fotod


Lisainfo:
avalike suhete osakond
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.