Sa oled siin

Välisminister: Digimajanduse edendamine ja noorte uuendusmeelsus aitavad kaasa majanduskasvule

23. Jaanuar 2017 - 18:31
Foto: Euroopa välisteenistus

Välisminister Sven Mikser kõneles täna Barcelonas Vahemere Liidu regionaalsel foorumil „Mediterranean in Action: Youth for Stability and Development” noorte rollist, innovatsioonist ja digimajanduse kasvavast mõjust.

Digimajanduse mõjudest maailma majandusele kõneldes tõi välisminister Sven Mikser esile noorte rolli selles ning IT-hariduse kättesaadavuse olulisuse. „Digimajanduse edendamine, IT oskuste täiustamine ning noorte uuendusmeelsus aitavad lõppkokkuvõttes kaasa majanduskasvule,“ sõnas välisminister.

Samuti märkis Mikser oma sõnavõtus vajadust keskenduda traditsioonilise ettevõtluse kaasajastamisele. „Eesti toetab idufirmade loomist ja kasvu. Korraldame tänavu ELi eesistumise ajal idufirmade tippkohtumist, mis toob Tallinnasse kokku valdkonna poliitikakujundajad ja ettevõtjad üle maailma,“ lisas välisminister.

Eesti on Mikseri sõnul valmis pakkuma oma praktilisi kogemusi e-valitsemise võimekuse ning IT-tööstuse ja -hariduse arendamisel. „Eesti e-valitsemise kogemusi on edukalt rakendatud nii Palestiinas kui ka Tuneesias. Oleme kindlad, et sarnaseid süsteeme on võimalik ehitada ka mujal,“ lisas ta.

Vahemere Liitu kuulub 43 riiki, sealhulgas Euroopa Liidu liikmesriigid ning 15 riiki Põhja-Aafrikast, Lähis-Idast ja Kagu-Euroopast.

Lisainfot foorumi kohta: http://ufmsecretariat.org/ufmregforum/
Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576758...Lisainfo:

Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
637 7628
521 6821
press@mfa.ee
www.vm.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.