Sa oled siin

Välisminister Brüsselis: terrorismivastast võitlust ja pagulaspoliitikat tuleb käsitleda eraldi

16. November 2015 - 18:10

Tänasel Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel Brüsselis keskendus arutelu Pariisi reedeste terrorirünnakute järel olukorrale Süürias ning Lähis-Ida rahuprotsessile. Samuti olid arutlusel rändepoliitika küsimused. Välisministrid üheskoos ELi institutsioonidega Brüsselis pidasid keskpäeval minutilise leinaseisaku, mälestamaks Pariisi veretöö ohvreid.

Kaljuranna sõnul olid välisministrid ühel nõul, et võitluseks äärmuslusega ning ennekõike ennetustöödeks on vaja senisest veelgi tõhusamat koostööd, sealhulgas paremat infovahetust nii Euroopa Liidus kui välispartneritega. Juba käesoleval reedel kogunevad siseministrid arutama koostööd ja praktilisi samme terrorismi ennetamiseks, keskendudes muuhulgas lendude broneeringuinfo, tulirelvade ning välispiiride kontrolli tugevdamisega seotud küsimustele.

Arutades rändeküsimusi ning vaagides Valletta tippkohtumise järelmeid rõhutasid Euroopa Liidu välispoliitikajuhid, et kuigi julgeolekuküsimused on tõusmas pagulasdebatis senisest tähtsamale kohale, tuleb terrorismivastane võitlus ja rändepoliitika siiski üksteisest lahus hoida. Samuti on oluline liikuda kiiresti edasi ka Türgi-suunalise tegevuskavaga.

Süüria küsimuses saadi ülevaade 14. novembril toimunud Viini kohtumisest, kus lepiti kokku raamistikus, mis näeb muuhulgas ette üleminekuvalitsuse moodustamise, uue põhiseaduse loomise ning valimiste läbiviimise. Välisminister Marina Kaljuranna sõnul annab Viinis toimunu uut lootust Süüria kriisile poliitilise lahenduse leidmisel. „Poliitilise protsessi käivitumisel ÜRO egiidi all on vajalik relvarahu kehtestamine,“ ütles välisminister Kaljurand. Välisministrite kohtumisel osales ka ÜRO erisaadik Staffan de Mistura.


Lähem info:
Marika Post
Eesti ELi esinduse pressiesindaja
+32 474 98 16 57
VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.