Sa oled siin

Välisministeeriumis toimus valmismajade tootjatele suunatud välisturgude seminar

10. Veebruar 2012 - 10:00

Nr 32-E

Neljapäeval, 9. veebruaril toimus välisministeeriumis koostöös Eesti Puitmajaliiduga valmismajade tootjatele suunatud välisturgude teemaline seminar. Seminaril osales ligi 20 ettevõtjat, lisaks koostööpartnerid Eesti Kaubandus-Tööstuskojast ning EAS-ist. Seminari avas välisministeeriumi välismajanduspoliitika ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart. Ettekannetega esinesid Eesti saatkondade majandusdiplomaadid, samuti oli seminari läbiviimisse kaasatud Ühendkuningriigi saatkond Eestis.

Asekantsler Väino Reinarti sõnul oli seekordne seminar juba teine välisministeeriumi eestvedamisel toimunud valmismajade tootjatele suunatud üritus. Esimene seminar toimus 2011. aasta mais. "Välisministeerium soovib selliste seminaride korraldamisega anda ettevõtjatele ülevaate erinevate riikide ehitusturgudest aidates seeläbi ettevõtjatel lihtsamini välisturgudele siseneda," ütles Reinart. "Samuti soovime tihendada ettevõtjate ja Eesti majandusdiplomaatide koostööd ning vastastikuseid kontakte," lisas ta.

Sel korral olid seminari fookuses Hollandi, Saksamaa, Belgia ja Suurbritannia turud. Käsitletavate turgude valikul lähtuti valmismajade tootjate huvist ning plaanidest selleks aastaks. Seminari läbiviimisega soovib välisministeerium kaasa aidata Eesti ettevõtete sisenemisele mainitud sihtturgudele ning valmistada neid ette Hollandis ja Suurbritannias toimuvateks rahvusvahelisteks messideks.

"Juba teine valmismajade võimalikke sihtturge tutvustav seminar oli osalevatele ettevõtjatele kahtlemata kasulik. Konkreetsetel turgudel tegutsevad ettevõtjad said seminaril värsket infot turu trendide ja viimaste arengute kohta, erinevatele uutele turgudele sisenejate jaoks oli tegemist väga hea sissejuhatava infoga laiema tausta ning võimalike täpsema info ja koostööpartnerite hankimise kanalite kohta," sõnas Eesti Puitmajaliidu juhatuse liige ja Eesti Puitmajaklastri juht Elari Kivisoo. Kivisoo sõnul on väärtuslikud ka seminaril ettevõtjate ja Eesti saatkondade majandusdiplomaatide vahel loodud kontaktid.

Lisaks valmismajade tootjatele suunatud seminaridele on välisministeerium varem koostöös erialaliitudega korraldatud infoseminare toiduainetetööstuse ning logistikaettevõtetele. Välisministeerium soovib kindlasti jätkata sarnaste sihtturuseminaride korraldamist lähtudes erialaliitude ja teist äriedendusorganisatsioonide soovidest ja vajadustest. 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
513 8689
pressitalitus@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.