Sa oled siin

Välisministeeriumis toimub seminar ÜRO abiprogrammide tarnetest

6. Aprill 1998 - 10:35

Teisipäeval, 7. aprillil kell 10.00 - 12. 30 toimub välisministeeriumi pressisaalis

S E M I N A R

kus tutvustatakse kahe ÜRO tarnetega tegeleva Euroopa regionaalse organisatsiooni - Inter-Agency Procurement Services Offise (IAPSO) ja United Nations Office for Project Services (UNOPS) - hanketingimusi. Mõlemad organisatsioonid paiknevad Kopenhaagenis.

Eestist on saamas riik, mis lisaks abi vastuvõtmisele annab ka ise teistele riikidele välisabi. 1998. aasta riigieelarves on selleks otstarbeks eraldatud 7 miljonit krooni ning see summa kulutatakse projektidele, mis vastavad valitsuse poolt heaks kiidetavatele abi- ja koostööpõhimõtetele. ÜRO abisüsteemides osalemisel on oluline, et Eesti on nii ÜRO, Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga kui ka Maailmapanga liige.

Abiprogrammide tarned haaravad laia toodete nomenklatuuri ning võivad pakkuda Eesti ettevõtjaile suurt huvi. Osa ÜRO abisummade puhul on sätestatud, et konkursil eelistatakse doonormaa ettevõtteid.

Seminari eesmärk on anda Eesti ettevõtete liitudele, suurematele tootjatele ja riigiametnikele teavet selle kohta, milliseid samme tuleks astuda, et Eesti toodetele avaneks uus turunišš. Seminaril esineb UNDP/IAPSO hankeosakonna juhataja Jack Gottling, saadaval on ka infomaterjalid mõlema organisatsiooni kohta.

Seminar toimub inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Osa võtma on oodatud ka ajakirjanikud (sissepääs pressikaardi ettenäitamisel).


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.