Sa oled siin

Välisministeeriumis jagatakse nõuandeid äritegemiseks Aafrikas

10. Aprill 2019 - 6:23

Täna, 10. aprillil toimub välisministeeriumis seminar „Äritegemine Aafrikaga“. Seminaril jagatakse nõuandeid ja kogemusi, kuidas alustada või tugevdada ärisuhteid Aafrika riikidega, millist äristrateegiat valida ning millised on väljakutsed ettevõtjale Aafrikas.

Välisministeeriumi äridiplomaatia büroo direktor Marki Tihhonova-Kreeki sõnul kasvab koos Aafrika rahvastikuga ka sealne majandus. „Aafrika riike ei tasu juba ammu enam alahinnata. Tegemist on paljulubava ja suurt potentsiaali omava turuga, mis jääb üheks maailma kõige kiiremini kasvava majandusega kontinendiks ka tulevikus,“ ütles Tihhonova-Kreek. „Vabad töökäed loovad Eesti ettevõtjatele majanduslikke võimalusi, mida pole Aafrikas veel kasutatud. Näiteks saab Eesti ettevõtja tutvustada juba kodumaal edu näinud erinevaid innovatsiooni ja e-lahendusi,“ lisas ta.

Seminaril esinevad teiste seas Net Group OÜ tegevjuht Priit Kongo, kes tutvustab Eesti erasektori kogemusi koostööst erinevate Aafrika riikidega ja Prantsusmaa Investorite Nõukogu Aafrikas nõunik Patrick Sevaistre, kes räägib Prantsusmaa kogemusest.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.