Sa oled siin

Välisministeeriumis avatakse mälestustahvel represseeritud töötajatele

11. Jaanuar 2001 - 13:11

Esmaspäeval, 15. jaanuaril avatakse Eesti välisministeeriumis mälestustahvel endistele töötajatele, keda nende riigitöö või tõekspidamiste pärast represseeriti.

Välisministeeriumi fuajees avatav mälestustahvel jäädvustab kõigi välisministeeriumi töötajate nimed, kes Nõukogude või Saksa okupatsiooni ajal hukati, kinni võeti, küüditati või kes selle kartuses sooritasid enesetapu, kelle ametnikutee katkes või kes oli sunnitud pagulusse jääma. Kokkuvõttes kõik need ministeeriumi töötajad, kes võõrvõimu läbi mingil moel kannatasid.

Kunstnik Taimi Soo loodud mälestustahvlil on kokku 231 isiku nimed. Represseeritud välisministeeriumi töötajate nimekirjaga saab tutvuda ka välisministeeriumi koduleheküljel.

Pidulikust aktusest, mille avab 15. jaanuaril kell 12 välisminister Toomas Hendrik Ilves, võtavad osa Vabariigi President Lennart Meri ning teised endised välisministrid, ministeeriumi veteranid, endised ja kõik praegused töötajad, samuti Riigikogu esindajad, diplomaatilise korpuse liikmed ja teised külalised.

Mälestustahvli avamise aktuse kava:

12.00 - Välisminister Toomas Hendrik Ilvese pöördumine (võimalik aukülaliste tervitus)
12.15 - Mälestustahvli avamine, hümn, küünalde süütamine.
12.30 - Mitteametlik osa suures fuajees, "Hortus Musicus" esitab fragmente Arvo Pärdi "Fratresest"
13.15 - Mitteametliku osa eeldatav lõpp.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
Telefon: 6 317 654

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.