Sa oled siin

Välisministeeriumi reisiinfo: Lätti reisimisel hakkab laupäevast kehtima uus kord

11. September 2020 - 14:24

Välisministeerium annab teada, et Läti Vabariiki reisimisel hakkab reede öösel vastu laupäeva kell 00.00 seoses Eesti nakkusnäitaja kasvuga kehtima uus kord ning Eestist reisijad peavad Lätti sisenemisel jääma eneseisolatsiooni. Läti kavatseb lisada täna Eesti kõrgema riskiga välisriikide nimekirja.

Läti territooriumile on võimalik ilma eneseisolatsiooni nõude täitmiseta siseneda järgmistel juhtudel:

• seoses tööhõivega, kui piiri ületamine on vajalik töö või ameti põhikohustuste teostamiseks ja isikul on tööhõivet kinnitav dokument;
• lapsehoiuteenuse saamiseks või formaalse hariduse omandamiseks statsionaarõppes eelkooli hariduse tasemel (esitades teenuse osutaja või haridusasutuse väljastatud tõendi);
• hariduse omandamiseks statsionaarõppes põhihariduse, keskhariduse ja kõrghariduse tasemel, samuti professionaalse suunitlusega haridusprogrammides kunsti ja kultuuri valdkondades (esitades haridusasutuse väljastatud tõendi);
• saates alaealist õpilast või täiskasvanud erivajadustega õpilast lapsehoidu, lasteaeda, kooli;
• riigi transiidina läbimiseks (Lätis tohib viibida maksimaalselt 12 tundi, ööbida ei tohi);
• sugulaste hooldamiseks või matuste korraldamiseks või matusel osalemiseks;
• arsti määratud tervishoiuteenuse saamiseks Lätis (esitades arsti väljastatud tõendi või saatekirja).

Läti valitsus otsustas võimaldada piiriülese töörände jätkumist ja vaba liikumist Valga-Valka kaksiklinnas. Otsus puudutab Valga ja Valka elanikke tingimusel, et eelneva 14 päeva jooksul on liigutud vaid kaksiklinna omavalitsuste piires.

Täiendavad piirangud ei puuduta kaupade vaba liikumist.

Juba varem kehtinud eranditega on võimalik tutvuda siin: https://likumi.lv/ta/en/en/id/315304

Kui riiki sisenemisel kasutatakse rahvusvahelise reisijateveo transporti, tuleb täita ankeet kontaktandmetega, täpsustades ka seda, millistes riikides on viibitud viimasel kahel nädalal. Ankeeti jagavad ja koguvad reisiveo korraldajad ise.

Kõrgema riskiga välisriigist saabudes tuleb isikutel Lätis avalikes kohtades kanda näomaski. Valitsus soovitab hoiduda sotsiaalsetest kontaktidest ning töökohustuste täitmisel või teenuste osutamisel järgida määratud ettevaatusabinõusid.

Eneseisolatsioonikohustusega isik võib lahkuda enda viibimiskohast näomaski kasutades enda elukohariiki naasmiseks või viibimiskoha muutmiseks. Enne eneseisolatsioonikohast lahkumist elukohariiki minemiseks või eneseisoleerimise koha muutmist peab isik teavitama Läti politseid (Politsei kontaktid).

Ankeet reisijateveo transporti kasutajatele: https://www.sam.gov.lv/en/article/questionnaire-be-filled-persons-entering-latvia-using-services-international-carriers

Küsimusi on võimalik esitada: https://www.facebook.com/LatvianEmbassyinEstonia

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.