Sa oled siin

Välisministeeriumi kultuuripreemiad pälvisid saatesarja „Ajavaod“ tegijad

10. Jaanuar 2018 - 15:47

Välisminister Sven Mikser andis täna üle välisministeeriumi 2017. aasta kultuuripreemiad Eesti Rahvusringhäälingu saatesarja „Ajavaod“ tegijatele Mati Talvikule, Renita Timakule ja Indrek Kangurile ajaloomälu hoidmise ja tutvustamise eest.

„Meie rahvuslik identiteet koosneb ühistest mälestustest, mida me ei pruugi isiklikult ja vahetult mäletada, aga mis on ometi osa meie iseendaks olemisest. Ühelt poolt muudab see meid unikaalseks, eristades meid kõigist teistest, teisalt aitab meil mõista, et oleme osa suuremast kultuuriruumist ja rahvusvahelisest kogukonnast,“ ütles välisminister Mikser. „Seda identiteeti poleks olemas kui poleks inimesi, kes neid mälestusi hoiavad ja uuetele põlvkondadele edasi annavad,“ lausus ta.

„2017. aasta septembris tähistasime Eesti diplomaatia saja-aastast juubelit ning alanud aastal tähistame välisministeeriumi 100. sünnipäeva, mille raames heidame muuhulgas pilgu tagasi ning teeme kummarduse eelkäijatele,“ ütles välisminister Mikser. „Välisministeeriumi juubeliaastal oleme otsustanud kultuuripreemiatega tunnustada neid, kes ajaloomälu hoiavad ja ajaloos toimunut meile meenutavad,“ sõnas Mikser.

Eesti Rahvusringhäälingu saatesari „Ajavaod“ portreteerib inimesi, kes olid tegevad Eesti riigi saamis- ja kujunemisloos, sealhulgas mitmeid diplomaate. Saatesarja kaudu on vaatajateni jõudnud Aleksander Warma, Oskar Kallase, Kaarel Robert Pusta ning mitmete teiste diplomaatide lood.

Esimest korda anti kultuuripreemiad üle 2010. aasta jaanuaris ning käesoleval aastal tunnustab välisministeerium loomeinimesi juba üheksandat korda. Eelmine aasta tunnustati Eesti Disainerite Liidu esinaist Ilona Gurjanovat ja arhitektuuribüroo KOKO Arhitektid OÜ asutajat Andrus Kõresaart.

Fotod: flic.kr/s/aHskAaaf1p

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.