Sa oled siin

Välisministeeriumi kantsler viibib töövisiidil Ukrainas

13. Mai 2021 - 11:09

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov viibib sel nädalal neljapäevasel töövisiidil Ukrainas. Visiidi eesmärk on avaldada Eesti tugevat toetust Ukraina suveräänsusele, territoriaalsele terviklikkusele ja Euro-Atlandi lõimumisele ning arutada praegust julgeolekuolukorda Ukrainas ja selle vahetus naabruses.

Kantsler kohtub visiidil Ukraina välispoliitika juhtidega, sealhulgas välisminister Dmõtro Kulebaga, Rada saadiku Halõna Jantšenkoga, asevälisminister Vasõl Bodnariga, presidendi välisnõuniku Ihor Žovkaga ja julgeolekuasutuste juhtidega ning külastab Ukraina küberkaitsekeskust.

Kolmapäeval külastas kantsler Vseviov Kalantšaki halduspiiripunkti okupeeritud Krimmiga. „Ukraina julgeolek on Euroopa julgeolek. Eesti ei tunnusta iialgi Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist. On oluline siin kohapeal käia ning oma silmaga tunnistada, kuidas Krimmi eraldab vabast maailmast asfaldile tõmmatud punane joon ja selle taga olev okastraat,“ ütles Vseviov.

Kolmapäeval toimusid kohtumised ka Zaporižžja oblasti tööstusjuhtidega ning Eesti tulevase aukonsuli Juri Kunajeviga. Kantsler Vseviov rõhutas: „Ukraina majanduslik potentsiaal on tohutu, seda on kõikjal silmaga näha. Julgustan ukrainlasi jätkama reformidega ja korruptsioonivastase võitlusega ukrainlaste endi heaolu kindlustamiseks.“

Lisainfo:

Kristina Ots
meedianõunik
välisministeerium
avalike suhete osakond
kristina.ots@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.