Sa oled siin

Välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantslerina alustab tööd Erki Kodar

15. August 2019 - 13:57

Välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsleri kohale asub alates 1. septembrist Erki Kodar. Kodar töötas varem kaitseministeeriumi õigus- ja haldusküsimuste asekantslerina.

„Ma usun, et oma tugeva juriidilise tausta ja pika juhtimiskogemusega kaitseministeeriumi erinevates osakondades on Erki väga õige inimene antud rolli täitma,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. „Juriidilise ja konsulaarvaldkonna küsimused on omavahel tihedalt seotud ning Erki toob oma laia kogemusega kindlasti mõlemasse osakonda uut hingamist,“ lisas Reinsalu.

Erki Kodar töötas varem peaaegu viisteist aastat kaitseministeeriumis, alustades oma teekonda juristina ning lõpetades õigus-ja haldusküsimuste asekantslerina. Vahepeal töötas ta ka õigusosakonna juhatajana ning NATO ja Euroopa Liidu osakonna juhina.

Erki Kodar alustas oma kõrgharidusteed Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas, mille ta lõpetas 2005. aastal. 2018. aastal omandas ta ka magistrikraadi Ameerika Ühendriikide Maaväe Sõjakolledžist strateegiaõpingute erialal. Vahepeal täiendas ta ennast ka erinevatel relvakonfliktiõigust puudutavatel kursustel ja seminaridel ning läbis Balti Kaitsekolledži kõrgema juhtimiskursuse.

Lisaks on Kodar ka aktiivne teadur. 2005.-2017. aastani õpetas ta Tartu Ülikoolis õigusteaduskonnas rahvusvahelist õigust ja humanitaarõigust. Tema teadusartikleid relvakonfliktiõigusest ja küberõigusest on avaldatud nii eesti kui ka rahvusvahelistes väljaannetes ning ta on esinenud ettekannetega konverentsidel üle maailma. Samuti oli ta nii 2012. aasta kui ka 2017. aasta Eesti Vabariigi põhiseaduse kommenteeritud väljaande riigikaitse peatüki juhtivautor.

Erki Kodar võtab üle ametiposti Annely Kolgilt, kes töötas välisministeeriumi juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantslerina neli aastat. Kolk suundus hiljuti Eesti suursaadikuks Türgis.

 

Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7618 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.