Sa oled siin

Välisministeeriumi avaldus seoses olukorraga Süürias

14. Aprill 2018 - 18:47

Eesti Vabariigi Välisministeerium
Välisministeeriumi avaldus seoses olukorraga Süürias

 

Eesti Välisministeerium mõistab hukka keemiarelva kasutamise mistahes asjaoludel. Sellistel tegudel ei ole õigustust.

Eesti mõistab teravalt hukka keemiarelva kasutamise Süüria režiimi poolt, sealhulgas 7. aprillil 2018 Doumas, ja kutsub üles selle korraldajad vastutusele võtma.
Väljendame kahetsust, et ÜRO Julgeolekunõukogu ei ole seni suutnud jõuda üksmeelele, kuidas lõpetada keemiarelva kasutamine Süürias.

14. aprillil USA, Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa poolt ette võetud sammude näol anti kohane ja proportsionaalne vastus keemiarelva korduvale kasutamisele Süüria režiimi poolt Süüria rahva vastu. Rahvusvaheline kogukond peab üheskoos järjekindlalt tegutsema, et selliste relvade kasutamise lõpetada.

Välisministeerium kinnitab Eesti toetust ÜRO poolt juhitud jõupingutustele saavutada Süüria konfliktile püsiv poliitiline lahendus kooskõlas ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga 2254 (2015) ja Genfi kommünikeega (2012) ning kutsub kõiki ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeid täitma oma kohustusi selles osas.

 


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.