Sa oled siin

Välisministeerium tunnustas tänase kodanikupäeva puhul rahvadiplomaatia edendajaid

26. November 2013 - 17:58

Nr 382-E

Välisminister Urmas Paet tunnustas täna kodanikupäeva puhul aukirjaga tublisid rahvadiplomaatia edendajaid, kes on silmapaistva tegevusega aidanud kaasa Eesti tutvustamisele ja suhete tihendamisele välisriikidega. Kodanikupäeva puhul toimus täna ka välisministeeriumis avatud uste päev.

Välisminister Urmas Paeti sõnul saab iga Eesti inimene anda rahvadiplomaatia kaudu oma panuse Eesti tuntuse kasvule ning maine tõusule välisriikides. „Soovime igati julgustada ja toetada rahvadiplomaatiat. Vahetu suhtlemine aitab kaasa Eesti tutvustamisele ning suhete tihendamisel välisriikides,“ ütles välisminister Paet. „Väärtustame nende inimeste panust, kes on võtnud vabatahtlikult oma ülesandeks Eesti tutvustamise ning eestluse säilitamise välismaal,“ lisas välisminister.

Välisministeerium annab kodanikudiplomaatia aukirju kodanikupäeval välja neljandat korda. Aukirja saab isik, kes on vabatahtlikkuse alusel pikaajaliselt ja silmapaistvalt panustanud Eesti riigi positiivse maine loomisesse oma asukohamaal.


Sellel aastal tänab ja tunnustab välisministeerium:

Maret Romanit, Kabardi-Balkaaria Eesti seltsi esinaist eestluse, eesti keele ja traditsioonide tulihingelise elushoidmise eest Venemaa autonoomses Kabardi-Balkaari Vabariigis ning Kaukaasia eestlaste ja Eesti vaheliste sidemete hoidmise eest.

Igor Uibot, pikaajalist Eesti ja Elsassi piirkonna kultuuri- ning majandussuhete eestvedajat aktiivse Eesti tutvustamise eest. 

Lembe Lokki, Pariisi Eesti kooli ellukutsujat ning pikaajalist eestvedajat ja õpetajat eesti keele ja kultuuri edendamise eest Prantsusmaal.

Katerina Kesa, Pariisi Eesti kooli ellukutsujat ning pikaajalist eestvedajat ja õpetajat eesti keele ja kultuuri edendamise eest Prantsusmaal.

Urve Landersit, Carcassonne’i ja Tallinna koostöö ning sõprussuhete initsiaatorit, nendevaheliste sidemete eestvedamise ja hoidmise eest.

Ditte Folke Kikkert Henrikseni, noort taanlasest estofiili Eestile sõbraliku kodanikudiplomaatia edendamise eest Taanis nii avalikus- kui erasektoris.

Veronika Mahtinat, Peterburi Eesti Kultuuriseltsi juhatuse liiget, Peterburi Teataja toimkonna liiget ja rahvakunstiansambli „Neevo“ liiget Eesti kultuuri ja eestluse edendamise eest Venemaal.

Indrek Tammeaidi Soome ja Eesti kõrgharidus- ja teadussuhete arendamise ning süvendamise eest.

Triinu Viilukast kauaaegse eesti keele õppe ülalhoidmise ja eesti keele õpetamise eest Viini Ülikoolis ning väga hea kultuurialase koostöö eest Eesti suursaatkonnaga Viinis.

Ruth Dorni aastatepikkuse töö ja vaeva eest Viini Eesti Kooli vedamisel ja eesti lastele eesti keele õpetamise eest Austrias.

Ülle Baumi aastatepikkuse pühendumise eest Eesti tutvustamisele Kanadas, kultuurisündmuste algatamise ja Eestit puudutavate meediakajastuste organiseerimise eest  Ottawas.

Lea Kreininit eestluse hoidmise ja edendamise eest Šotimaal.

Aili Nurka, Londoni Eesti Kooli asutajat ja eestvedajat, eesti keele õpetamise ja eestluse hoidmise eest Inglismaal.

Kaire Varma-Gilyst, aktiivset Leedu Eesti Seltsi juhatuse liiget, Leeduga ärisuhete tegusa edendamise ning Eesti - Leedu Kaubanduskoja eestvedamise eest.

Nikolai Barannikut, Andreapoli rajooniülemat, Venemaa Andreapoli rajooni eestlaste ajalooga seotud ürituste korraldamise ja toetamise, samuti koduloo- ja kohaliku ajaloo uurimise arendamise eest.

Nina Barannikut, Andreapoli rajoonivalitsuse arhiiviosakonna juhatajat Venemaa Andreapoli rajooni eestlaste ajalooga seotud ürituste korraldamise ja toetamise, samuti koduloo- ja kohaliku ajaloo uurimise arendamise eest.

Karin Laansood Eesti kaasaegse kultuuri tutvustamise eest New Yorgis ning Eesti noortele loomeinimestele platvormi loomise eest ideede tutvustamiseks ja uute koostööprojektide algatamiseks New Yorgis.

Jan Erik Holsti, Norra Filmiinstituudi peatoimetajat tema aastatepikkuse tegevuse eest eesti kultuuri ja filmi tutvustamisel Norras.

Elvira Rusanovat, Tveri oblasti Firovo rajooni koduloomuuseumi juhatajat panuse eest Eesti kultuuriloo järjekindla ja pühendunud kogumisel ja säilitamisel Venemaal.

Mark Rõbakit, Eesti juudi kogukonna aktiivset liiget ja Eesti Juudi Muuseumi rajajat Eesti kultuuri- ja ajaloopärandi hoidmise ning tutvustamise eest Iisraelis.

Ulla Kodamat, kes on olnud üle paarikümne aasta abivalmi ja tegusa eestluse kehastuseks Jaapanis ning Jaapani lahkeks avajaks eestlastele.

Liina Kuusikut, Jaapani eestlasi ühendava Facebook´i kogukonna üht asutajat, eestlaste e-koosmeele hoidmise ja ka teiste ühiste ettevõtmiste korraldamise eest Jaapanis.

Anneli Akent pikaajalise eesti laulukultuuri edendamise eest Luksemburgis, Belgias ja Prantsusmaal.

Ingrid Echterit 2013. aasta Lääneranniku Eesti Päevade ja ESTO väga eduka läbiviimise eest ning San Francisco Eesti seltsi juhtimise eest.

Lucas Kellot Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese Harvardis esinemise mõtte algatamise ja esinemise korraldamise eest 2012. aastal.

Toomas Lindmat Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvese esinemise mõtte algatamise eest Massachusetts Institute of Technology, Sloan School of Management´is ja esinemise korraldamise eest 2013. aastal.

Katrin Veiksaart Eesti Kooli avamise eest Bolognas ja Milanos ning Eesti lastekirjanduse tutvustamise eest Itaalias.

Maiu Kulli Eesti Kooli avamise eest Bolognas ja Milanos ning Eesti lastekirjanduse tutvustamise eest Itaalias.

Eneken Flemingut eestluse ja eestikeelse hariduse edendamise ning Eesti-Iiri kultuurisidemete tugevdamise eest Corkis ja Iirimaal.
 
Krista Mikku Saksamaal elavatele eestlastele ja Eesti sõpradele mõeldud infoveebilehe www.eesti.de algatamise ja toimetamise eest.

Riina Leminskyt Saksamaal elavatele eestlastele ja Eesti sõpradele mõeldud infoveebilehe www.eesti.de algatamise ja toimetamise eest.

Móni Segesdit pikaaegse, aktiivse ja tulemusliku töö eest Eesti Instituudis Budapestis ning Eesti kultuuri tutvustamise eest Ungaris. 

Rein Malmi, kauaaegse ja väljapaistva Eesti - Rootsi majandussuhete edendamise ja eeskujuliku ärikultuuri levitamise eest.

Stockholmi Eesti Kooli, eesti keele ja meele pikaaegse elushoidmise eest Rootsi eestlaste mitmete põlvkondade seas.

Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril, kuna sel päeval 1918. aastal andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta. Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, tema õigustele ja kohustustele ning selle eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja tõsta kodanikuuhkust.

Sel aastal toimub kodanikupäeva tähistamiseks 26. novembril pidulik kodakondsustunnistuste kätteandmine Toompea lossi Valges saalis. 27. novembril annavad peaminister ja regionaalminister Stenbocki majas üle kodanikupäeva aumärgid. Aasta kodaniku aunimetuse annab üle kultuuriminister 29. novembril Suurgildi hoones. Lisaks korraldavad maakondlikud arenduskeskused üle Eesti vabakonna tegemisi tutvustavaid üritusi Ühisnädala koondnimetuse all.

Fotod välisministeeriumi avatud uste päevast: http://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/sets/721576380822...VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.