Sa oled siin

Välisministeerium tunnustab kodanikupäeva puhul rahvadiplomaate

26. November 2014 - 18:39
Foto: Valitsuse Kommunikatsioonibüroo

Nr 490-E

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus tunnustas täna kodanikupäeva puhul aukirjaga rahvadiplomaate, kes on andnud oma suure panuse Eesti tutvustamisele Ameerika Ühendriikides, Austraalias, Jaapanis, Kanadas, Ukrainas, Lätis, Poolas, Saksamaal, Rootsis, Venemaal, Ühendkuningriigis ja laiemalt maailmas.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul hindab Eesti kõrgelt iga inimese panust riigi välispoliitilise mõjukuse suurendamisel ja hea maine hoidmisel ning eestluse säilitamisel välismaal. „Eesti tuntus ja hea maine on muu kõrval ka oluline julgeoleku garantii. Mida rohkem on meil maailmas häid sõpru, seda tugevamalt me riik ennast tunneb. Parim viis selle saavutamiseks, on ehitada Eesti riiki, mida me ise armastame nii, et see paistab kaugele,“ rõhutas välisminister Pentus-Rosimannus. „Tänan kõiki neid, kes on oma panuse selleks andnud,“ lisas välisminister ning julgustas kõiki aktiivselt rahvadiplomaatiaga tegelema.

Välisministeerium annab rahvadiplomaatia aukirju kodanikupäeval välja viiendat korda. Aukirja saab isik, kes on vabatahtlikkuse alusel pikaajaliselt ja silmapaistvalt panustanud Eesti riigi positiivse maine loomisesse oma asukohamaal.

 

Välisministeerium tänab ja tunnustab:

 

Kazimierz Poplawskit, aastatepikkuse töö eest Eesti tutvustamisel portaali eesti.pl kaudu.

James Oates’i, Briti-Eesti Kaubanduskoja esimees, pikaajalise ja silmapaistva panuse eest Eesti-Briti majandussuhete arendamisel ja hoidmisel.

Maie-Anne Barrow’d, Eesti Seltsi Sydneys juhatuse liige, eestluse hoidmise ja edendamise eest Austraalias.

Aivo Takist, Eesti Seltsi Sydneys juhatuse esimees ja endine Eesti aukonsul Sydneys, eestluse hoidmise ja edendamise eest Austraalias.

Tiiu Kroll-Simmulit, Eesti Seltsi Sydneys juhatuse liige, eestluse hoidmise ja edendamise eest Austraalias.

Raul Allikivi, Eesti ja Jaapani vaheliste majandussuhete eestvedaja ja aktiivne Eesti tutvustaja Jaapanis.

Kerttu Kibbermanni, Läti Ülikooli soome-ugri keskuse lektor, eesti keele ja kultuuri tutvustaja ja edendaja Lätis.

Hele Lõhmust, Eesti Kaubanduskoja Lätis üks asutajatest ja eestvedajatest, pikaajaline Eesti-Läti majandussuhete toetaja.

Aho Rebast, eestluse visa ja püsiva hoidmise eest Rootsis.

Eesti Lasteaeda Stockholmis, eestlaste tulevikule antud panuse eest.

Galina Jevsejevat, Siberi setode külamuuseumi juhatamise ja kultuuripärimuse säilitamise eest.

Nelli Abašina-Meltsi, Eesti kirjanduse tõlkimise ja kirjandussuhete edendamise eest Venemaal.

Valentina Kašinat, pikaajalise töö eest eesti kirjanduse tutvustamisel ja kirjanduskontaktide tugevdamise eest Venemaal.

Robert Kingsepa, Alberta Eesti Kultuuripärandi Seltsi kauaaegne esimees, eestluse hoidmise ja edendamise eest.

Action Estonia't (Tiit Kauri, Jüri Wallner, Leo Vainola, Peeter Bush), aastatepikkuse pühendunud töö eest Kanada abi vahendamisel Eesti laste tervishoidu ja haridusse.

Eesti Oikumeenilise Abistamise Organisatsiooni Kanadas, aastatepikkuse pühendunud töö eest heategevusürituste korraldamisel Eesti lastehaiglate seadmete ja ravivahendite ostmiseks ning Eesti lastekodude ja koolide toetuseks.

Maie Kisis-Vainumäed, pikaajalise mitmekülgse tegevuse eest eestlaste akadeemilise, kultuurilise ja organisatsioonilise järjepidevuse hoidmisel Saksamaal.

Pille Ziepliesi, Kieli aukonsulaadi kauaaegne töötaja, pühendumise eest eestlaste toetamisel ja Eesti tutvustamisel Saksamaal.

Taissa Vogest, Stuttgarti aukonsulaadi töötaja, pühendumise eest eestlaste toetamisel ja Eesti tutvustamisel Saksamaal.

Tiina Kälisaart, Hamburgi aukonsulaadi töötaja, pühendumise eest eestlaste toetamisel ja Eesti tutvustamisel Saksamaal.

Hando Nahkurit, eestluse hoidmise ja edendamise eest Ameerika Ühendriikides.

New Yorgi Eesti Haridusseltsi ja New Yorgi Eesti Kooli, eestluse hoidmise ja edendamise eest Ameerika Ühendriikides.

Ruslan Trochynskyi, Eesti ja Ukraina kultuurisidemete tugevdamise eest.

Marko Matveret, Eesti tutvustamise eest maailmas.

Jaan Tättet, Eesti tutvustamise eest maailmas.
 


Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril, kuna sel päeval 1918. aastal andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta. Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, tema õigustele ja kohustustele ning selle eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja tõsta kodanikuuhkust.

Fotogalerii tänasest kodanikupäeva tseremooniast, mida peatselt täiendatakse, leiate valitsuse veebilehelt: https://valitsus.ee/et/galeriid/kodanikupaeva-tahistamine-26112014VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.