Sa oled siin

Välisministeerium toetab Ukrainat sõjaolukorras kannatavate elanike abistamiseks 200 000 euroga

24. Veebruar 2022 - 13:45

Välisministeerium annetab erakorraliselt Ukrainale 200 000 eurot, et toetada sõjaolukorras kodust lahkuma sunnitud inimesi ning tagada humanitaarabi organisatsioonide tõhus koostöö Ukraina elanike abivajaduste kaardistamisel ja abi osutamisel.

„Praegu on olulisem kui kunagi varem näidata Ukrainale ja Ukraina inimestele, et nad ei ole üksi, ja jätkata igakülgse toetusega. Väga tähtis osa selles on humanitaarabil, et leevendada inimkannatusi ning kaitsta ja aidata Ukraina kriisipiirkondade elanikke, kes on sõjaolukorras kõige haavatavamad,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

Välisministeerium toetab 100 000 euroga ÜRO pagulaste ülemvoliniku ametit (UNHCR), millel on juhtroll pagulaste kaitsel ja sisepõgenike abistamisel ning samuti peavarju ja esmatarbevahendite tagamisel. Lisaks on UNHCR kaasvastutaja abivajajate kaitse küsimustes.

Ülejäänud 100 000 eurot eraldame ÜRO humanitaarasjade koordinatsioonibüroole (OCHA), millel on keskne roll humanitaarkriisidele reageerimisel. OCHA ülesandeks on tagada humanitaarabi andmisel infovahetus ja koostöö humanitaarabiagentuuride vahel. OCHA koostab ka humanitaarabivajaduste hinnanguid ja töötab välja kriisipõhiseid ÜRO agentuuride ühendatud abipalveid.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.