Sa oled siin

Välisministeerium toetab Ukraina konfliktis kannatanuid 180 000 euroga

14. Märts 2018 - 14:31

Välisministeerium eraldas kolmele Eesti vabaühendusele Ukraina sisepõgenike ja konfliktis kannatanute olukorra leevendamiseks 180 000 eurot. Toetus jagati võrdselt MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Ukraina Kultuurikeskus ja MTÜ Mondo vahel.

Välisminister Sven Mikseri sõnul on konflikt Ukrainas mõjutanud juba ligi viie miljoni inimese elu, kellest ligi neli miljonit vajab humanitaarabi. „Varsti neli aastat kestnud relvastatud konflikt Ida-Ukrainas on kaasa toonud humanitaarkriisi, mis endiselt vajab rahvusvahelist tähelepanu ja toetust kannatuste leevendamiseks,“ ütles Mikser.

MTÜ Eesti Pagulasabi jätkab ettevõtluste alustamise ja koolitamise toetamisega Donetski ja Zaporižžja oblastites. MTÜ Ukraina Kultuurikeskus soovib jätkata haavata saanute ja vähe kindlustatud perekondade toetamist. MTÜ Mondo töö Ida-Ukrainas keskendub sisepõgenikele ning konfliktist mõjutatud elanikele.

Alates 2014. a algusest on Eesti eraldanud humanitaarabina Ukraina konfliktis kannatanute abistamiseks ja sisepõgenike olukorra leevendamiseks üle viie miljoni euro.

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.