Sa oled siin

Välisministeerium toetab erakorralise programmiga arengukoostöö projekte Valgevenes 500 000 euroga

17. Oktoober 2020 - 9:59

Välisministeerium on avanud taotlusvooru arengukoostöö projektide rahastamiseks Valgevene kodanikuühiskonna toetamise eesmärgil. Projektidele eraldatud rahastus on 500 000 eurot.

Taotlusvoor on suunatud Valgevene kodanikuühiskonna abistamiseks ja tugevdamiseks. Tegevused, millele toetust taotletakse, peavad olema seotud sõltumatu meedia toetamisega, meditsiinilise või rehabilitatsiooni abi pakkumisega repressioonides kannatada saanutele ning haridustöötajate ja haridusalaste programmide toetamiseks.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on oluline jätkuvalt toetada Valgevene rahva demokraatiapüüdlusi  ning hoida rahvusvahelist tähelepanu sealsel olukorral. „Me peame jätkuvalt võimestama Valgevene kodanikuühiskonda jätkusuutlike demokraatlike protsesside nimel. Vaba sõna leviku tagamine ning rahumeelsete protestijate õiguste toetamine peab olema tähelepanu all,“ ütles Reinsalu.

Reinsalu kohtus eile Vilniuses Svjatlana Tsihhanovskajaga, kes avaldas siirast tänu Eestile meie toetuse ning Valgevene kriisi tõstatamise eest rahvusvahelistes organisatsioonides,  arutati ka edasisi tegevusi.

Valgevene on koos Ukraina, Moldova ja Gruusiaga Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi partnerriik alates 2011. aastast. Eesti fookuses Valgevene suunal on varasemalt olnud reformikogemused ning teadmised nagu digiühiskonna arendamine, väikeettevõtluse hoogustamine, keskkond ning haridus.

Välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi büroo kutsub projektipartnereid taotlusvoorus osalema. Taotlusi saab välisministeeriumile esitada kuni 30. oktoobrini digitaalselt allkirjastatult aadressile taotlusvoor@mfa.ee.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.