Sa oled siin

Välisministeerium toetab Ebola-viiruse leviku tõkestamist Aafrikas

10. Aprill 2014 - 10:15

Nr 143-E

                                                          
Välisministeerium toetab Maailma Tervishoiuorganisatsiooni, et tõkestada Ebola-viiruse edasist levikut Guineas, Libeerias ja Sierra Leones. 

Välisminister Urmas Paeti sõnul on tegemist väga kiiresti leviva viirusega, mille kiire tõkestamine on hädavajalik. “Peame ära hoidma suurema epideemia, mis kõige halvema stsenaariumi korral võib hakata massiliselt levima nii Guineas kui ka naaberriikidesse,” lisas ta.

Märtsi lõpus avastati Kagu-Guineas kiiresti leviv ja eluohtlik Ebola-viirus. 4. aprilli seisuga oli 143 kliiniliste tunnuste alusel diagnoositud Ebola-viirus juhtumit, millest 54 on laboratoorselt kinnitatud ja kokku 86 surmajuhtumit. WHO on hoiatanud ka Guineaga piirnevaid riike puhangu tekkimisest. Sierra Leone ja Libeeria on teatanud samuti haigestunutest ja surmajuhtumitest, kokku 1. aprilli seisuga 14 haigestunut ja 11 surnut.

WHO abi eesmärk on vältida edasist viiruse puhangu laienemist Guineas ja piiriüleselt, luua töötav seire- ja hoiatussüsteem, aktiivne järelkontroll uute kahtluse korral ning haiglanakkuste vähendamine. Samuti plaanib WHO korraldada omavalitsuste ja meditsiinitöötajate koolitusi ning võtta kasutusele ettevaatusabinõud kõigis kõrge riskiga piirkondade tervishoiuasutustes ning mujal riigis. Samuti toetatakse laborivarustuse hankimist Ebola juhtude analüüsiks.

Välisministeerium eraldab Maailma Tervishoiuorganisatsioonile (WHO) 10 000 eurot.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7618
5695 2252
press@mfa.ee  
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.