Sa oled siin

Välisministeerium soovib saatkondades rohkem kasutada Eesti kunsti ja disaini

22. Juuli 2014 - 9:36

Nr 310-E


Välisminister Urmas Paet kuulutas välja ideekonkursi võitja, kelle disainitud lühtrid hakkavad kaunistama Londonis asuva Eesti uue saatkonnahoone esindusruume. Konkursi võitjaks osutus ideekavand märgusõnaga „Kaseurvad“, mille autorid on Kard Männil ja Margus Triibmann disainiettevõttest Keha3 OÜ.

Välisminister Urmas Paeti sõnul soovib välisministeerium kasutada saatkondades senisest enam Eesti kunsti ja disaini.
 „Praegusel konkursil lähtusime kahest põhimõttest – valgustid peavad sobituma hoone ajaloolise interjööri ja sisearhitektuurilise lahendusega ning samas tagama ka ruumile hea valgustuse,“ ütles Paet. „Kindlasti aitab see tutvustada Eesti disaini ka laiemalt,“ lisas ta.

Lisaks võitjale autasustas žürii teise ja kolmanda koha omanikku vastavalt 600- ja 400-eurose preemiaga ning andis välja ergutusauhinna koos 250-eurose preemiaga. Teisele kohale jäi ideekavand märgusõnaga “Veepisar“, mille autorid on Liis Tarbe ja Annika Lill Karlerik Tarbe OÜst ning kolmandale märgusõna “Liblikas“, mille autoriks on Tarmo Luisk 2Pea OÜst. Välisministeeriumi ergutusauhinna võitis „Uduvalgus“, mille autor on Katrin Tammsaar SAB Magnet OÜst.

Välisministeerium koostöös Eesti Sisearhitektide Liidu ja Eesti Disainerite Liiduga kuulutas 2014. aasta aprillis välja ideekonkursi, et tellida valgustite näol kunstiteoseid Londoni uue saatkonnahoone vastuvõturuumidesse. Konkursile esitatud kavandeid hindas žürii, millesse kuulusid žürii esimees Aap Piho, Margit Argus Eesti Sisearhitektide Liidust ja Ilona Gurjanova Eesti Disainerite Liidust ning valgustuse ekspert Priit Tiimus. Ergutusauhinna võitja määras välisministeeriumi komisjon.

Eesti saatkond Londonis hakkab 2015. aasta sügisest asuma uuel aadressil 44 Queens Gate Terrace.

Paet lisas, et kuna uus Londoni saatkonnahoone saab olema ruumikam ja funktsionaalsem, siis on võimalus korraldada senisest arvukamale publikule ka erinevaid üritusi. „See annab kindlasti parema võimaluse Eesti tutvustamiseks Suurbritannias,“ ütles ta.

Hetkel asub Eesti saatkond Londonis aadressil 16 Hyde Park Gate. Infot saatkonna kohta leiab siit: www.estonia.gov.uk.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7618
5695 2252
press@mfa.ee 
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.