Sa oled siin

Välisministeerium kuulutas välja taotlusvooru arengukoostöö ja humanitaarabi projektidele

20. Detsember 2018 - 10:48

Välisministeerium on välja kuulutanud taotlusvooru arenguriikidesse vabatahtlike lähetamise ja maailmahariduse projektidele ning stipendiumiprogrammidele. Taotlusvooru maht on 280 000 eurot ja tähtaeg 24. jaanuar 2019.

Vabatahtlike lähetamise projektide eesmärk on tõsta Eesti elanikkonna arengukoostööalast teadlikkust ning aidata kaasa arengumaade probleemide paremale mõistmisele. Selleks tuleb vabatahtlikel sihtriikidest naastes korraldada oma sealseid tegemisi ja kogemusi tutvustavaid üritusi. Viimastel aastatel oleme toetanud vabatahtlike lähetamist näiteks Myanmari, Keeniasse ja Etioopiasse. Projektide kogumaht on 30 000 eurot.

Maailmahariduse tutvustamise projektide eesmärgiks on aidata kaasa arengukoostööst ja humanitaarabist teavitamisele Eestis. Läbi tuleb viia maailmahariduslikke tegevusi, töötades välja maailmahariduslikke õppematerjale koolidele. Näiteks eelmisel aastal toetas välisministeerium tegevusi Peipsi piirkonna koolides, maailmaharidusliku festivali korraldamist ÜRO kestlikku arengu eesmärkide tutvustamiseks ja MTÜ Mondo Maailmahariduskeskuse tarbeks naiste ja laste personaalsetel lugudel põhinevate uute materjale koostamist ja töötubade korraldamist. Projektide kogumaht on 50 000 eurot.

Stipendiumiprogrammi eesmärk on pakkuda arenguriigi kodanikule võimalust õppida Eesti ülikoolis või osaleda erinevates täiendkoolituse programmides. Programmimaht on kraadiõppe taotlejatele 150 000 eurot ning täiendkoolituste ja suvekoolide taotlejatele 50 000 eurot.

Lisainfo välisministeeriumi veebilehel. (PDF)

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post armo.vask@mfa.ee
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.