Sa oled siin

Välisministeerium kuulutab välja stipendiumikonkursi magistrantidele

8. Oktoober 2020 - 16:38

Käesoleva aasta sügisest hakkab välisministeerium välja andma kahte magistristipendiumit, et toetada noorte teadustegevust Eesti välispoliitika kujundamisel ja edendamisel olulistel teemadel. Stipendiumi suurus on 3500 eurot.

Välisministeeriumi kantsleri Rainer Saksi sõnul hakatakse stipendiumit välja andma igal aastal. „Välispoliitikat ei saa teha ilma hea analüüsi ja mitmekülgse mõtlemiseta. Soovime senisest enam toetada meie andekaid noori nii Eesti kui ka välismaa ülikoolides, et Eesti jaoks olulised teemad oleksid põhjalikult uuritud ja laiemalt kajastatud,“ sõnas Saks.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb hiljemalt 2. novembriks saata oma magistritöö lühikirjeldus (kuni 2 lk), väljavõte magistriõpingute hinnetelehest ja motivatsioonikiri (kuni 1 lk) välisministeeriumile aadressil stipendiumid@mfa.ee.

Stipendiumikonkursiga toetatakse järgmisi teemavaldkondi:

  • rahvusvahelised suhted, geopoliitika ja poliitiline geograafia;
  • rahvusvaheline õigus, rahvusvaheline sanktsioonipoliitika, Euroopa Liidu õigus;
  • Euroopa-Atlandi julgeolekupoliitika ja tänapäeva julgeolekumõtlemise põhijooned;
  • kübervaldkond (rahvusvaheline õigus, küberdiplomaatia, küberjulgeolek, uued tehnoloogiad);
  • majandus- ja äridiplomaatia, digivaldkond;
  • strateegiline kommunikatsioon.

Piirkondadest eelistatakse Aasia, araabia maailma ja Aafrika, aga ka Venemaa ja selle lähiümbruse riikidele keskenduvaid uuringuid.

Teemavaldkondade valik põhineb juulis kinnitatud välispoliitika arengukaval.

Konkursil saavad osaleda kõik Eesti avalik-õiguslikes ülikoolides  ja rakenduskõrgkoolides või välisriikide ülikoolis lõpukursusel õppivad Eesti kodanikest magistrandid, kelle magistritöö analüüsib stipendiumikonkursi olulist teemavaldkonda. 

Hindamisel võetakse arvesse magistritöö kavandi taset, teema asjakohasust ja uuenduslikkust ning uuringu eeldatavat tähtsust Eesti välispoliitikaalase analüüsivõimekuse arendamisel.

Stipendiumikonkursi võitjad kuulutatakse välja 2020. aasta novembris.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.