Sa oled siin

Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku seoses Riigiduumas menetletava MRP eelnõuga

18. Juuni 2020 - 15:15

Täna, 18. juunil kutsus välisministeerium välja Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Eestis seoses Riigiduumas arutatava eelnõuga, millega soovitakse võtta tagasi Molotov-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokolle üheselt hukkamõistva resolutsiooni, mis võeti vastu NSV Liidu Rahvasaadikute Kongressil 24. detsembril 1989.

„Väljendame rahulolematust Riigiduumas menetletava eelnõu pärast. Rahvusvaheline kogukond on korduvalt ja tugevalt MRP hukka mõistnud. MRP ja selle salaprotokollid panid otseselt alguse kahe totalitaarrežiimi küünilisele maailmajagamisele ja sillutasid tee Teise maailmasõjani, mis on meie ühise ajaloo üks kohutavamaid peatükke,” sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Ta lisas, et algatus on eriti taunitav Teise maailmasõja lõpu 75. aastapäeval, mil peame eriliselt meeles kõiki maailmasõja ohvreid.

„Loodan, et Venemaal ei liiguta edasi algatusega, mis on režiimide ohvrite osas niivõrd lugupidamatu,” ütles Reinsalu.

Sarnased demaršid leidsid aset Lätis ja Leedus.
 
Riigiduumasse esitati seaduseelnõu 27. mail. 9. juunil toetas Riigiduuma väliskomisjon eelnõud ükshäälselt ja esitas selle edasiseks aruteluks.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.