Sa oled siin

Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku, et anda üle noot Eesti õhupiiri rikkumise kohta

21. Juuni 2022 - 12:26

Eesti välisministeerium kutsus täna, 21. juunil välja Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Eestis, et avaldada protesti ja anda üle noot 18. juunil toimunud Eesti õhupiiri rikkumise kohta. Piiririkkumine toimus Kagu-Eestis Koidula piiripunkti lähistel, kus Venemaa Föderatsiooni helikopter sisenes ilma loata Eesti õhuruumi.

Eesti seisukohast on tegemist äärmiselt tõsise ja kahetsusväärse juhtumiga, mis kahtlemata tekitab lisapingeid, ja ei ole kuidagi vastuvõetav.

Venemaa suursaadikuga kohtunud asekantsler Rein Tammsaar rõhutas veelkord, et Venemaa on Ukrainasse tungides rikkunud rängalt rahvusvahelist õigust, jätkab tapatalguid ja on osaline ukrainlaste massiküüditamises Venemaale. Kutsume taaskord Venemaad üles oma väed Ukrainast viivitamatult välja viima, lõpetama agressiooni ning austama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust tema rahvusvaheliselt tunnustatud piirides.

Asekantsler Tammsaar väljendas solidaarsust Leeduga, rõhutades, et Leedu rakendab ellu Euroopa Liidu neljanda sanktsioonipaketi otsuseid. Venemaa peab lõpetama naaberriikide ähvardamise ja aru saama, et Venemaa enda alustatud agressioonil Ukraina vastu ongi kõrge hind.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.