Sa oled siin

Välisministeerium kutsus välja Hiina suursaadiku, et avaldada tugevat protesti Hiina Rahvavabariigi kehtestatud sanktsioonide vastu

24. Märts 2021 - 14:59

Eesti välisministeerium kutsus täna, 24. märtsil välja Hiina suursaadiku Eestis Li Chao, et avaldada tugevat rahulolematust Euroopa Liidu kodanike, mõttekodade ja institutsioonide vastu suunatud sanktsioonidega.

Hiina kehtestas sanktsioonid Euroopa parlamendisaadikute, diplomaatide ja teadurite ehk teisisõnu oma igapäevast tööd tegevate inimeste vastu. Välisministeeriumi hinnangul on Hiina selline reageering lubamatu, Eesti mõistab sanktsioonide kehtestamise hukka.

Välisministeerium rõhutas, et inimõigused on universaalsed ja kõik riigid, ka Hiina, on kohustatud tagama inimõiguste ja põhivabaduste kaitse vastavalt ÜRO inimõiguste ülddeklaratsioonile. Hiina selline tegevus ei aita edendada Euroopa Liidu koostööd Hiinaga ega toeta ka Eesti ja Hiina kahepoolsete suhete arendamist.

Välisministeerium teavitas saadikut, et Eesti jätkab inimõiguste kaitsmist kõikjal maailmas ning toetab ELi inimõiguste sanktsioonirežiimi alusel seatud piiranguid ja on põhjendatud juhtudel alati valmis neid laiendama.

Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonid on suunatud inimõigusi järjekindlalt rikkuvate Hiina ametiisikute vastu ja need põhinevad tõendusmaterjalidel.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.