Sa oled siin

Välisministeerium on kriisiajal ettevõtjatele toeks ekspordivõimaluste leidmisel

26. Märts 2020 - 12:30

Head ettevõtjad!

Praegune kriisiolukord pakub kahtlemata äritegevuses väljakutseid ja võib-olla ka seisakuid, aga kindlasti toodab see ka uusi võimalusi. Välisministeeriumi äridiplomaatia büroo, välisesindused ja aukonsulid saavad ettevõtetele olla abiks just võimaluste ja kontaktide leidmisel.

Uus olukord on loonud erinevate riikide vajaduse toodete ja teenuste järele, mis varasemalt pole ehk areenile pääsenud. Suur potentsiaal on praegu muidugi kõigel, mida saab teha distantsilt, kuid soovitame olla loomingulised ja mõelda, mis võiks olla teie pakutava kauba/teenuse väärtus kriisi kontekstis. Parim, mida praegu teha saate, on end nähtavaks teha ja oma ekspordihuvist meile teada anda veebiküsitluse kaudu. Lisaks veebiküsitlusele on kiire ekspordiinfo kaardistamiseks avatud postkast aadressil aridiplomaatia@mfa.ee, kuhu on võimalik soovi korral saata täiendavat ja detailsemat informatsiooni kui veebiküsitluses.

Äridiplomaatia postkasti ja veebiküsitluse kaudu laekuvat infot saame jagada oma võrgustikega, samuti kogume aktiivselt infot eri riikide vajadustest ja huvidest. Kui oleme teadlikud teie ekspordihuvist, on meil võimekus teid vastavate riikide kontaktidega kokku viia ja vajadusel edasises suhtluses toeks olla.

Kuna digiteemalisi kriisi lahendusele suunatud algatusi kogunes kokku mitmeid, koondasime nad kokku ühte artiklisse (Digialgatused (1006.05 KB, PDF)), mida nüüd välisesinduste ja aukonsulitega jagame. Hea meelega levitame ka teiste sektorite loodud algatusi kriisiga võitlemiseks, kui neist meile teada annate.

Endiselt on järelvaadatav 20. märtsil toimunud välisministeeriumi videootseülekanne ettevõtjatele, kus vastasime praeguseks ettevõtjatelt laekunud küsimustele ja kuulutasime välja infokorje selleks, et tuvastada, milliseid teenuseid ja tooteid võike eri sihtturgudel kriisiolukorras realiseerida. Küsimused ja vastused kogusime kokku SIIN.

Juhul kui teie ettevõte pakub midagi sellist, millest oleks praegu kõige suurem abi hoopis Eestis kriisiolukorra parendamisel, siis selleks on majandus-ja kommunikatsiooniministeerium loonud platvormi https://www.eesti.ee/pakunabi/, kus saab oma abipakkumise registreerida.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.