Sa oled siin

Välisministeerium ja Kaubandus- ja Tööstuskoda korraldavad ettevõtetele UK majandusseminari

26. November 2020 - 8:44

15. detsembril toimub Eesti ettevõtetele virtuaalseminar seoses Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise üleminekuperioodi lõpuga 31. detsembril 2020. Seminaril arutavad eksperdid, mida toob see kaasa ettevõtluskeskkonnale ja majandusolukorrale ning mida Eesti ettevõtted edaspidi silmas pidama peaksid. Samuti tutvustavad ettevõtted oma konkreetseid ettevalmistusi seoses üleminekuperioodi lõppemisega.    

Välisministeeriumi kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroo direktor Tõnis Nirgi sõnul on oluline toetada Eesti ettevõtteid kohanemisel olukorraga, kus Ühendkuningriik ei ole enam Euroopa Liidu siseturu ega ka tolliliidu osa. „Valmis tuleb olla tõrgeteks kaupade liikumisel, teatud kaupadele hakkab kehtima ka tollirežiim. Riskide maandamiseks soovitame tutvuda kindlasti uue tollikontrolli süsteemiga ning Euroopa Komisjoni sektoripõhiste infolehtedega,“ ütles Nirk.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja väliskaubanduse vanemnõunik Marju Männik sõnas, et Eesti ettevõtjad on olnud alati ettevaatavad ja reageerinud muutuvates olukordades kiiresti. „Kuid valmis tuleks olla aga ka selleks, et kuna Euroopa Liit ja Ühendkuningriik peavad veel läbirääkimisi, siis võivad muudatused nii tolliküsimustes kui ka muudes olulistes valdkondades alles läbi räägitud saada peale järgmise aasta 1. jaanuari. Kuna tegemist on kiiresti muutuva informatsiooniga, siis on hea teada ka allikaid, kust seda infot ammutada,” ning kutsus ettevõtjaid ja teisi osapooli seminarist osa võtma.

Seminaril annab ametkondadevahelise Brexiti töögrupi koordinaator Kattri-Helina Põld ülevaate üldistest muudatustest Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi suhetes alates 1. jaanuarist 2021, majandusolukorrast ja ettevõtlusest räägivad Priit Masing Eesti saatkonnast Londonis ning EASi ekspordinõunik Andreas Heiki Pant. Lisaks räägib Euroopa Liidu kaubamärgi- ja disainivolinik ja Eesti patendivolinik Ingrid Matsina patente puudutavast olukorrast, samuti Ühendkuningriigi ettevõte Clarkson Port Services räägib tulevasest tollirežiimist ning ettevõtted jagavad oma praktilisi kogemusi ettevalmistuste tegemisel. 

Lisainfo ettevõtjale: https://vm.ee/et/tegevused-eesmargid/mida-vaja-teada-seoses-brexitiga/et...
Seminarile registreerumine: https://www.koda.ee/et/sundmused/brexit-millised-muutused-ees-ootavad

Seminari ajakava:
10.00 sissejuhatus (Kattri-Helina Põld, välisministeerium)
10.15 üldine UK majandusolukord, ettevõtlusest (Priit Masing, Eesti saatkond Londonis ja Andres Heiki Pant, EAS)
10.45 Mark Joseph Ewings
11.15 patendid ja kaubamärgid (Ingrid Matsina, AAA Patendibüroo)
11.45 ettevõtjate kogemused ettevalmistustest üleminekuperioodi lõpuks (Roman Tavast OÜ ja 1Office Grupp OÜ)
Moderaator Kattri-Helina Põld

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.