Sa oled siin

Välisministeerium eraldas näljahäda leevendamiseks Jeemenis 30 000 eurot

4. Mai 2017 - 15:16

Välisministeerium eraldas rahvusvahelise koostöö raames ÜRO Maailma Toiduprogrammile (WFP) 30 000 eurot näljahäda leevendamiseks Jeemenis.

„Jeemenis valitseb hetkel suurim humanitaarkriis maailmas ning riigi edasised väljavaated on äärmiselt murettekitavad,“ ütles välisminister Sven Mikser.„Olukorras, kus kaks kolmandikku Jeemeni elanikkonnast ehk 18,8 miljonit inimest vajab humanitaarabi ja 7 miljonit inimest on nälja ohus ja vajavad kiiret toiduabi, ei saa me jääda pealtvaatajaks,“ kinnitas ta.

Välismister rõhutas, et praeguses olukorras on oluline hoida rahvusvahelise kogukonna tähelepanu Jeemenis toimuval ning jätkata ühist tegutsemist. ÜRO suurendab koos oma humanitaarorganisatsioonidest partneritega Jeemenile antavat humanitaarabi, et ennetada laialdast näljahäda riigis.

Välisministeeriumi eraldis on kooskõlas Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi arengukava 2016-2020 II eesmärgiga, milleks on loodus- või inimtegevusest põhjustatud katastroofides kannatanute päästmine ja abistamine.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.