Sa oled siin

Välisministeerium ei soovita Itaaliasse ja teistesse nakkuse riskipiirkondadesse reisida

8. Märts 2020 - 13:01

Seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga ei soovita välisministeerium reisida Itaaliasse ja teistesse nakkuse riskipiirkondadesse. Samuti soovitame aktiivselt jälgida välisministeeriumi reisihoiatusi ja hinnata kõigi välisreiside vältimatust.

Seoses Itaalias Lombardia regioonis ning Parma, Piacenza, Rimini, Reggio-Emilia, Modena, Pesaro Urbino, Veneetsia, Padova, Treviso, Allessandria, Verbano-Cusio-Ossola, Novara, Vercelli, Asti provintsides kehtestatud karantiinirežiimiga palume inimestel vältida reisimist Itaaliasse. Karantiini kehtestamise täpsemad tingimused ja piirangud kujunevad välja lähipäevadel, ettenähtavalt kehtivad need kuni 3. aprillini 2020.

Arvestama peab, et karantiinirežiim võib geograafiliselt laieneda ja rakendatakse veelgi täiendavalt piiravaid meetmeid. Itaaliasse reisides on suur tõenäosus jääda liikumispiirangute alade mõjusse pikemaks perioodiks. Rõhutame, et piirangute alas on ka välisministeeriumi konsulaarabi tagamine raskendatud.

Karantiinipiirkondades viibivad Eesti kodanikud peavad täitma kohalike ametivõimude korraldusi ja arvestama, et karantiini piirkondadest välja liikumine ei ole võimalik. Palume kodanikel registreerida enda viibimine välisministeeriumi lehel: https://reisitargalt.vm.ee/registreerimine. Hädaolukorras palume helistada välisministeeriumi konsulaarabi hädaabinumbrile +372 53 01 9999 (24 h).

Välisministeerium uurib Itaalia karantiini tingimuste ja piirangute kohta täpsustatud informatsiooni ning esitame oma soovitused välisministeeriumi Reisi Targalt lehel.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab aktiivselt reisisoovitusi Reisi Targalt lehel https://reisitargalt.vm.ee/. Kuna viirus on hetkel Euroopas aktiivse leviku faasis, siis palume hoolega valida puhkusereiside sihtkohta ja kaaluda tööreiside vältimatust.

Välisministeerium paneb inimestele südamele, et kui tõesti otsustatakse reisida ohu- või riskipiirkonda, siis tuleks mõelda tagavaraplaanid ohuolukorra vältimiseks või sellest väljatulemiseks. Ohu- või riskipiirkonnas on välisministeeriumi konsulaarabi tagamine keeruline. Samuti on oluline riske võttes hoolida ja arvestada enda ning teiste tervisest. Samuti ei tasuks puhkuseplaanide planeerimisega hetkel kiirustada, kuna viirus on veel levimas.

Palume inimestel oma välisreis välisministeeriumi veebilehel registreerida: https://reisitargalt.vm.ee/registreerimine. Samuti soovitame tutvuda riigipõhiste reisihoiatustega https://reisitargalt.vm.ee/ lehelt ning jälgida koroonaviirusega seonduva üldise reisihoiatuse ajakohasust aadressilt: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/.

Lähemalt saab koroonaviirusest ja ennetamisest lugeda terviseameti lehelt: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Lisainfo:
Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakond

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.