Sa oled siin

Välisministeerium avab koostöös Dokfoto Keskusega fotonäituse kriisikolletes elavate laste unistustest

14. Oktoober 2020 - 10:18

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses avatakse 15. oktoobril auhinnatud prantsuse fotograafi Vincent Tremeau kõikjal maailmas eksponeeritud fotonäitus „Kui ma ükskord suureks saan“, mis räägib laste vaprusest, loovusest, haavatavusest ja hariduse tähtsusest kriisikolletes. Näitus, mis sündis koostöös välisministeeriumiga ÜRO 75. aastapäeva puhul, on avatud 22. novembrini.

„Kelleks sa suurena saada tahad?“. Sellest on möödas kuus aastat, kui kriisikoldeid jäädvustav fotograaf Vincent Tremeau hakkas seda küsimust esitama lastele kõikjal, kuhu töö ta viis.

Kesk-Aafrika Vabariigis kohtus Vincent tulevaste teemandiotsijatega, piloodiga ja poepidajatega. Malis ja Nigeris ajakirjanike, õdede ja farmeritega. Kongos olid ligi pooled poisid riietunud sõduriks. Igal maal leidus õpetajaid. Iraagis oli meremees, kes polnud kunagi merd näinud.

Näitusel kujutatud lapsed on enamjaolt vanuses 6–18 ning näitavad käepäraste kostüümide ja vahendite abil, kelleks nad soovivad suureks saades hakata. Iga lapse tulevikunägemusse süüvimine annab meile ainulaadse pilgu nende praegustele elutingimustele ja katsumustele.
 
Näituse ühe kuraatori Kristel Lauri sõnul toovad pildid selgelt välja, kui oluline on humanitaarkriisides poiste ja tüdrukute jaoks haridus. „Selle näitusega saame tuua publikuni lapsed, keda konfliktipiirkondades toimuv otseselt mõjutab. Sageli näeme meedias pilte purustustest, rahutustest, sõduritest, enamasti täiskasvanutest. Kõige traagilisemalt puudutavad need konfliktid aga just lapsi, nende lapsepõlve ja unistusi. Millisena need lapsed näevad tulevikku, millest nad unistavad ning millist elu võimalikuks peavad näebki näitusel,“ sõnas Laur.

Sel sügisel tähistame 75 aasta möödumist Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni loomisest, mis on seni maailma ambitsioonikaim rahuprojekt. Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on see just sobiv hetk, et pidada aru ja tunnustada inimesi, kes näevad vaeva parema tuleviku nimel.

„Kogu maailmas teevad rahvusvaheliste organisatsioonide humanitaartöötajad, vabaühenduste töötajad ja diplomaadid iga päev kõik endast oleneva, et päästa rohkem inimelusid ja pakkuda paremat kaitset kriisidesse sattunud lastele. Arengukoostöö ja humanitaarabi on Eesti välispoliitika lahutamatu osa. Ka ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena on üheks meie prioriteediks laste kaitsmine konfliktides,“ ütles Reinsalu.

Näituse avavad välisminister Urmas Reinsalu, ÜRO humanitaarküsimuste peasekretär ja hädaabi koordinaator Mark Lowcock (video vahendusel), fotograaf Vincent Tremeau ja üks näituse kuraatoritest Kristel Laur.

Näituse raames on kavas ka rida mitmesuguseid üritusi, sealhulgas ringkäigud fotograafiga ning rahuloomele, inimõiguste kaitsele ja arengukoostööle pühendatud vestlusõhtud.

Kuraatorid: Kristel Laur ja Liisa Kivimäe

Täname: OCHA, JoinUN75, Telliskivi Loomelinnak, JOON, Taevas Ogilvy, Tikkurila Eesti, Ajar Stuudiod, Hektor Konteiner Hotell, Balmerk Eesti, Kaisa Kaer, Ilmar Kurvits, Kaspar Kaur, Jason Värk

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
5885 5171

Toomas Järvet
Dokfoto Keskus
toomas@dokfoto.ee
5010777

Veel uudiseid samal teemal

30.09.2020|Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogu arutas Eesti algatusel Mägi-Karabahhi küsimust

Eile, 29. septembri õhtul toimus Eesti, Belgia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Ühendkuningriigi algatusel ÜRO Julgeolekunõukogus arutelu Mägi-Karabahhi küsimuses.

11.09.2020|Välisministeerium

Eesti tõstatas Aleksei Navalnõi ründamise küsimuse Julgeolekunõukogus

Eile, 10. septembril mõistis Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu keemiarelvade teemalisel avalikul istungil hukka Venemaa opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi vastu toime pandud rünnaku Novitšoki rühmast pärineva närvimürgiga.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.