Sa oled siin

Väliminister Sven Mikser: Eesti tunnustab Juan Guaidód Venezuela Bolívari Vabariigi ajutise presidendina

4. Veebruar 2019 - 15:14

Välisminister Sven Mikseri avaldus

Venezuela rahval on võõrandamatu õigus vabalt ja demokraatlikult valida oma riigi juhte ning otsustada oma tuleviku üle. Möödunud aasta mais toimunud Venezuela presidendivalimised ei olnud vabad ja õiglased ega vastanud rahvusvahelistele standarditele. Nende valimiste tulemus ei ole usaldusväärne ning Nicolás Maduro teine ametiaeg ei ole legitiimne. Venezuela on langenud sügavasse kriisi, milles kannatab eelkõige Venezuela rahvas.

Kujunenud olukorras tunnustab Eesti, sarnaselt paljude teiste demokraatlike riikidega ja kooskõlas Euroopa Liidu 26. jaanuaril 2019 tehtud avaldusega, Venezuela Rahvusassamblee presidenti Juan Guaidód Venezuela ajutise presidendina. Ootame, et ajutine president Guaidó korraldaks uued, vabad ja õiglased presidendivalimised ning avaks sellega tee riigi rahumeelseks väljatoomiseks käimasolevast kriisist.

ELi avaldus (26.01): www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2019/01/26/declaration-b...

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
press@mfa.ee 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.