Sa oled siin

Väliminister Mikser: Eesti ja Vietnami ülikoolide koostöö on oluline osa kahe riigi suhete edendamisel

14. September 2018 - 16:07
Eesti ja Vietnami välisministrid
Eesti ja Vietnami välisministrid

Täna, 14. septembril kohtus välisminister Sven Mikser Hanois Vietnami peaministri Nguyen Xuan Phuc´i, välisministri Pham Binh Minh´i ning info- ja kommunikatsiooniministri Nguyen Manh Hung´iga. Kohtumistel käsitlesid ministrid kahepoolseid suhteid, peamiselt hariduskoostöö küsimusi, kaubanduse ja turismiga seonduvat. Välisministrite kohtumisel arutati ka isikute tagasivõtmise ja –saatmise leppe küsimust ning regionaalseid teemasid.

"Eesti ja Vietnami üheks peamiseks koostöövaldkonnaks on haridus-ja teadusprojektid, mis kajastub Tartu ja Tallinna ülikoolide ning mitme Vietnami ülikooli vahel sõlmitud lepingutes," sõnas välisminister Mikser ning lisas, et kuna tegemist on edukate ja laiapõhjaliste programmidega, on huvi projektide ja õpingute vastu kasvanud mõlemas riigis.

"Eestlaste seas on Vietnam muutunud ka üheks populaarsemaks turismipiirkonnaks, mistõttu on meie soov Eesti kodanike passidele saada 90 päevase viisavabaduse," ütles välisminister Mikser.

Välisministrid puudutasid oma kohtumisel ka isikute tagasivõtmise ja -saatmisega seonduvat, kus Sven Mikser avaldas lootust, et kahe riigi vahel sõlmitakse vastavasisuline koostöölepe, mis tagaks kiire ja vahetu menetluse antud küsimuses. Kohtumisel Vietnami info- ja kommunikatsiooniministri Nguyen Manh Hung´iga arutati edasiseid samme e-valitsemise ja e-teenuste arendamiseks Vietnamis

Eile õhtul kõneles välisminister Mikser Vietnami Diplomaatilises Akadeemias riikide vahelistest suhetest ning tutvustab ELi julgeolekuolukorda laiemalt.

Välisminister Sven Mikser tutvustas kohtumistel Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu kampaania prioriteete.

Pildid visiidilt: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577010...


Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.