Sa oled siin

Uuenenud reisihoiatused Itaalia, Prantsusmaa ja Saksamaa kohta

10. Märts 2020 - 14:26

Koroonaviiruse laieneva leviku tõttu on tänasest, 10. märtsist laiendatud kaitsetsooni Itaalias tervele riigi territooriumile.

Itaaliast väljumine toimub läbi vastavate kontrollpunktide ja turistidel on lubatud koju pöördumiseks riigist lahkuda. Hinnata tuleb aga enda ja oma lähedaste tervislikku seisundit. Palaviku korral, mis on rohkem kui 37,5 kraadi, tuleb püsida kodus või peatumispaigas ja helistada arstiabi saamiseks kiirabi telefonil.

Riskipiirkondades olles palub välisministeerium inimestel järgida kohalike ametivõimude juhiseid. Kodumaale tagasi pöördumiseks soovitame kodanikel ühendust võtta oma reisi- või lennufirmaga. Kui Eesti kodanikel tekib koju pöördumisega probleeme, siis palume helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h).

Täpsemalt saab kehtestatud piirangutest ja käitumisjuhistest lugeda välisministeeriumi lehelt Reisi Targalt: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/itaalia/
Palume ühtlasi arvestada, et kuna viirusjuhtumeid tuvastatakse ka üle kogu Saksamaa ja Prantsusmaa, soovitab välisministeerium tõsiselt kaaluda nendesse riikidesse reisimise vajalikkust. Viiruse tõkestamiseks rakendatavate meetmetega tuleks arvestada terves riigis. Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjualadele võib tekkida ootamatult.

Välisministeerium jälgib pidevalt olukorda ning uuendab aktiivselt reisisoovitusi lehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/. Palume inimestel oma välisreis välisministeeriumi veebilehel registreerida: https://reisitargalt.vm.ee/registreerimine. Samuti soovitame tutvuda riigipõhiste reisihoiatustega lehel https://reisitargalt.vm.ee/  ning jälgida koroonaviirusega seonduva üldise reisihoiatuse ajakohasust aadressil: https://reisitargalt.vm.ee/koroonaviirus/.

Lähemalt saab koroonaviirusest ja ennetamisest lugeda terviseameti lehelt: https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

Terviseameti riskihinnangu põhjal on koroonaviiruse riskipiirkonnad Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan, Lõuna-Korea. Lisaks riskipiirkondadele ei soovita välisministeerium reisida Jaapanisse, Singapuri, Prantsusmaale ja Saksamaale. Samuti palume kaaluda kõigi välisreiside vältimatust.

Riskipiirkonnas reisijatel ja riskipiirkonnas elavatel inimestel on haigestumise tõenäosus kõrge. Terviseamet soovitab inimestel, kes on viibinud viiruse levikupiirkonnas, Eestisse saabumisel viibida võimalusel 14 päeva kodusel režiimil.

Lisainfo:
Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakond

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.