Sa oled siin

USA välisminister õnnitles Eestit vabariigi aastapäeva puhul

24. Veebruar 2020 - 14:41

Ameerika Ühendriikide välisminister Mike Pompeo õnnitles Eestit vabariigi 102. aastapäeva ning Tartu Rahu 100. aastapäeva puhul.

Pompeo võrdles Tartu rahulepingut USA iseseisvusdeklaratsiooniga. „Nii Tartu rahuleping kui ka USA iseseisvusdeklaratsioon räägivad enesemääramisvaimust, rahva õigusest lõpetada võõra võimu valitsemine oma territooriumi üle ja saavutada oma iseseisvus – nagu meie deklaratsioonis kirjutatud, kindlustada teatavad võõrandamatud õigused, sealhulgas püüdlemine elu, vabaduse ja õnne poole ühendatud rahvana. Need väärtused on Ameerika ja Eesti identiteedi lahutamatu osas ning on meie suhte alus,“ seisis Pompeo pöördumises. 

„Nagu välisminister Reinsalu ja mina mullu oktoobris kohtudes kinnitasime, jagavad Ameerika Ühendriigid ja Eesti fundamentaalseid väärtusi vabadusest, demokraatiast ja õigusriigist, ning teevad tihedat koostööd julgeoleku ja ülemaailmse õitsengu edendamiseks.“

„Just nende solidaarsusmõtete ja ühiste väärtuste abil õnnitlen veel kord Eesti inimesi teie rahvuspäeval,“ seisis pöördumise lõpus.


Lisainfo:
Pia Kuusik
Välisministeerium
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
+372 637 7628
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.