Sa oled siin

USA välisminister Mike Pompeo õnnitles välisminister Urmas Reinsalu tema ametisse asumisel

25. Mai 2019 - 12:06

USA välisminister Mike Pompeo õnnitles kirja teel välisminister Urmas Reinsalu tema ametisse asumisel. Oma läkituses sõnas ta, et Eesti ja Ameerika Ühendriigid on teinud suurepärast koostööd enam kui üheksakümne seitsme aasta pikkuse diplomaatiliste suhete ajaloo vältel, veelgi tihedamalt ühiste liitlastena NATO-s viimase viieteistkümne aasta jooksul. Ameerika Ühendriike ja Eestit ühendavad tugev liitlassuhe ja jagatud väärtused.

Mike Pompeo avaldas lootust, et hea koostöö Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahel jätkub, et võidelda ühiselt ohtudega rahule ja stabiilsusele, sealhulgas Venemaa poolse tegevusega Ukrainas ja mujal; samuti Afganistanis, Iraagis ja ISISe vastases koalitsioonis.

Ta lisas, et Ameerika Ühendriigid hindavad kõrgelt Eesti valitsuse eeskuju kaitsekulutuste 2% taseme hoidmise eest sisemajanduse kogutoodangust. Mike Pompeo soovis välisministrile edu uues ametis ja lisas, et töötades üheskoos suudame edasi viia jagatud visiooni rahulikumast, turvalisemast ja küllsuslikumast maailmast.


Lisainfo:

Inga Bowden
välisministeerium
avalike suhete osakond
e-post: inga.bowden@mfa.ee

Teate edastas:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee


 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.