Sa oled siin

ÜRO inimõiguste komisjoni kodakondsusalasest resolutsioonist

22. Aprill 1998 - 10:00

17. aprillil võttis ÜRO inimõiguste komisjon Genfis vastu resolutsiooni, milles käsitletakse meelevaldset kodakondsusest ilmajätmist. Viitega agentuurile RIA tsiteerib ETA oma 21. aprilli uudises Venemaa välisministeeriumi esindaja Vladimir Rahmanini sõnu, nagu oleks resolutsioonis "vihjatud Eesti ja Läti seadusandluse muutmise vajadusele ning soovitatud lõpetada venekeelse elanikkonna diskrimineerimise praktika neis riikides".

Seoses mainitud uudisega teatab Eesti välisministeerium, et resolutsiooni tekstis ei ole tehtud ühtegi viidet Eesti või Läti kodakondsusseadustele. Resolutsiooni iseloom on üldine ja konkreetselt ei mainita ühtegi riiki.

Sama sisuga resolutsioon võeti vastu ka ÜRO inimõiguste komisjoni 53. istungjärgul eelmisel aastal. Eesti seadused on täielikus kooskõlas vastuvõetud resolutsiooniga.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.