Sa oled siin

ÜRO arenguprogramm on huvitatud Eesti e-valitsemise kogemusest

8. Märts 2018 - 5:20

Välisminister Sven Mikser kohtus kolmapäeval, 7. märtsil New Yorgis ÜRO arenguprogrammi (UNDP) juhi Achim Steineriga, kellega arutati digilahenduste olulisust ÜRO kestliku arengu eesmärkide (SDG) saavutamisel.

„Eesti on olnud ÜRO arenguprogrammi doonoriks juba pea 20 aastat ning me soovime olla aktiivsed panustajad ka edaspidi,“ sõnas välisminister Mikser kohtumisel UNDP juhiga. „Eesti usub, et digitaalsed lahendused peavad olema ÜRO tegevuste lahutamatuks osaks, kuna nende laialdane kasutamine aitab kaasa kestliku arengu eesmärkide saavutamisele,“ rõhutas ta. 

„ÜRO arenguprogramm tunneb suurt huvi Eesti IT- ja digilahenduste vastu ning oleme Eesti kogemusi e-valitsemine vallas ÜRO-ga juba jaganud,“  ütles Mikser. „Potentsiaali on aga rohkemaks ning kindlasti soovime koostööd veelgi süvendada,“ lisas ta. Välisminister tõstatas kohtumisel ka võimaliku ühise e-valitsemise teemalise kõrvalürituse korraldamise ÜRO peaassamblee avanädala raames.

Välisminister kohtus ka ÜRO eriesindajaga rändeküsimustes Loiuse Arbouriga, kellega kõneldi globaalse rände hetkeseisust.

Mikser väljendas heameelt Euroopa edasimineku üle rändekriisiga tegelemisel. „Euroopasse jõudis 2017. aastal üle kahe korra vähem ebaseaduslikke sisserändajaid kui 2016. aastal ning lausa kuus korda vähem kui aastal 2015,“ sõnas välisminister. „Peame samas meeles pidama, et migratsioon on globaalne probleem, mis vajab globaalseid lahendusi.
Koordineeritud koostööd rahvusvahelisel tasandil on vaja tugevdada,“ sõnas ta, viidates ÜROs läbiräägitavale ülemaailmsele ränderaamistikule.

Fotod: flic.kr/s/aHsmdSUBHz

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee
+372 56675362

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.