Sa oled siin

Urmas Reinsalu võõrustas vabariigi aastapäeva puhul suursaadikuid

25. Veebruar 2020 - 15:43

Täna, 25. veebruaril võõrustas välisminister Urmas Reinsalu vabariigi aastapäeva puhul välisministeeriumis Eestisse akrediteeritud välisriikide suursaadikuid.

Oma sõnavõtus rõhutas Reinsalu rahvusvahelise koostöö olulisust ning tänas maailma riike ja rahvaid koostöö eest. Reinsalu rõhutas Eesti huvi majanduskoostöö arendamise vastu. Samuti tutvustas ta Eesti äridiplomaatia arenguplaane ning kutsus riike koostööle kahepoolsete topeltmaksustamise vältimise lepingute sõlmimiseks.

Minister kinnitas, et Eesti teeb rahvusvahelise kogukonna ees seisvate probleemide lahendamiseks kõik endast oleneva nii ÜRO Julgeolekunõukogus kui ka teistes rahvusvahelistes organisatsioonides ja formaatides, nagu Põhja-Balti ja Balti koostööformaadid NB8 ning 3B, mille koordinaator Eesti tänavu on, ning Kolme mere algatus, mille tippkohtumist ja ärifoorumit Eesti tänavu korraldab.

Fotod vastuvõtust: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577132...

Lisainfo:
Fred Püss
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 618, +372 55 562 488

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.