Sa oled siin

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

23. Märts 2020 - 15:47

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

Välisminister Urmas Reinsalu tänas EL-i liikmesriike senise koostöö eest ning tegi omapoolsed ettepanekud koostöö tõhustamiseks. „Esiteks peavad liikmesriigid tagama kaupadele transiidikoridorid ning meditsiinitarnete õigeaegse sihtpunkti jõudmise Euroopa Liidus. Teiseks tuleks luua ühine keskkond, kuhu EL-i välisteenistus koondab liikmesriikide info nii konsulaarkaasuste kohta kolmandates riikides kui ka transpordivõimaluste osas. Tuleb jätkata pingutusi veenmaks kolmandaid riike oma õhuruume tagasilendude ja transiidi tarbeks avatuna hoidma,“ sõnas Reinsalu kohtumisel.

Lisaks tõstatas minister vajaduse liikmesriikide vaheliseks teaduslike analüüside, meetodite ja prognooside jagamiseks, mida koguks ja süstematiseeriks Euroopa Komisjoni ühine teaduskeskus.

Samuti toetas Reinsalu Saksamaa ettepanekut käivitada EL-i solidaarsusklausel, mille liikmesriigid võivad jõustada juhul, kui riikide käsutuses olevad vahendid on kriisiga toimetulekuks selgelt ebapiisavad.

Fotod videokohtumisest: https://flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/7215771358956...

Lisainfo:
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

01.04.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

21.03.2020|Välisministeerium

Passide väljastamine välisriikides elavatele Eesti kodanikele jätkub ka eriolukorra ajal

Eesti passide väljastamine välismaal elavatele Eesti kodanikele jätkub politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori korraldusega turvalise postiteenuse vahendusel. Postiteenust osutab välisministeeriumiga lepingulises suhtes olev kuller.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.