Sa oled siin

Urmas Reinsalu tänas Ühendkuningriigi ja Valgevene ministrit Eesti kodanike aitamise eest

1. Aprill 2020 - 16:05

Välisminister Urmas Reinsalu tänas telefonikõnes Ühendkuningriigi euroopaministrit Wendy Mortonit ja Valgevene välisministrit Vladimir Makeid selle eest, et sealsed võimud lubasid Eesti inimestel Ühendkuningriigi ja Valgevene kaudu koju pöörduda.

Reinsalu tänas Mortonit abi eest Ühendkuningriiki kinni jäänud kopsuravimi edasitoimetamisel. Ta avaldas lootust, et kaupade liikumine saab probleemivabalt jätkuda ja pakkus välja ka Eesti ettevõtete lahendusi koroonakriisiga toimetulekuks.

„Tänan Ühendkuningriiki selle eest, et koju pöörduvad eestlased on saanud transiidi korras läbida sealseid lennujaamu,“ sõnas Reinsalu.

Kõnes Makeiga toonitas Reinsalu, et koostöö riikide vahel on praegusel ajal eriti oluline ja tänas, et kohalikud võimud lubasid Eesti inimestel läbi Valgevene koju naasta. „Kinnitan, et Eesti abistab ka Valgevene kodanikke samasuguse operatiivsusega,“ sõnas ta.

COVID-19 pandeemia tõttu jääb ära Reinsalu 17. aprilliks plaanitud visiit Minskisse. Ta kinnitas Valgevene välisministrile soovi Valgevene külastamiseks pärast koronoonakriisi.

Lisainfo:
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Veel uudiseid samal teemal

23.03.2020|Välisministeerium

Urmas Reinsalu tegi Euroopa Liidu välisministrite videokohtumisel ettepanekud koostöö tõhustamiseks

Täna toimus virtuaalsel teel Euroopa Liidu välisministrite poliitiline arutelu koroonaviirusest tingitud kriisiolukorra üle. Eelkõige arutati seda, kuidas senisest tõhusamalt koostööd koordineerida.

21.03.2020|Välisministeerium

Passide väljastamine välisriikides elavatele Eesti kodanikele jätkub ka eriolukorra ajal

Eesti passide väljastamine välismaal elavatele Eesti kodanikele jätkub politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori korraldusega turvalise postiteenuse vahendusel. Postiteenust osutab välisministeeriumiga lepingulises suhtes olev kuller.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.