Sa oled siin

Teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele

29. Mai 2020 - 16:32

Eile, 28. mail kiitis valitsus kiitis heaks Eesti piiride taasavamise alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabu.... Nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast. Hetkeseisuga saab Eestisse siseneda karantiini jäämata tulles Austriast, Bulgaariast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist.

„Reisimist puudutavate reeglite lõdvendamisel liigume sammhaaval. Alati peame esmajoones silmas elanikkonna ohutust,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu. „Praegu saame Eesti avada Euroopale. Millal saame taas tervitada inimesi kogu maailmast, on hetkel raske ennustada, sest kõik sõltub arengutest viiruse levikus,“ lisas ta.

„Viirus ei ole kuhugi kadunud ning enda ja oma lähedaste tervise huvides tuleks asjatut ringireisimist vältida,“ ütles siseminister Mart Helme. „Jätkame Eesti sadamates ja lennujaamades lähteriigipõhist piirikontrolli ning teavitame kõrge nakatunute suhtarvuga riikidest saabujaid 14-päevasest karantiinikohustusest,“ lisas siseminister.

Eestisse reisija karantiinikohustus sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et lähteriigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist peavad Eestisse jõudes jääma kaheks nädalaks karantiini.

Soovitame jälgida reisiinfot ka välisministeeriumi Reisi Targalt lehel https://reisitargalt.vm.ee/, kuhu on lisatud reisijale oluline teave liikumispiirangute, karantiininõuete jm kohta riikides, kus Eestil on saatkond. Lennupiirangute info on leitav Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi lehelt https://www.mkm.ee/et/uudised/info-lennupiirangute-kohta.


Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.