Sa oled siin

Täna toimub välisministeeriumi virtuaalfoorum eestlastele üle maailma

13. Aprill 2021 - 13:34

Täna, 13. aprillil toimub esmakordselt üleilmsete eestlaste virtuaalfoorum, kus välisministeerium tutvustab välismaal elavatele eestlastele suunatud tegevusi ja plaane.

Virtuaalfoorum on jätk eelmisel aastal välismaal elavate eestlaste seas läbiviidud küsitlusuuringule ja järgmine samm, et tihendada koostööd Eesti ja eestlaste vahel kõikjal maailmas.

„Üle maailma on ligi 200 000 Eesti juurtega inimest, kellest igaüks peaks tundma, et on kodumaale oluline, ja saama võimaluse Eesti arengule kaasa aidata. Seepärast kutsun kõiki välismaal elavaid eestlasi üles virtuaalfoorumil oma mõtteid ja ettepanekuid jagama, et saaksime välisministeeriumis üleilmsetele eestlastele suunatud tegevusi plaanida nii, et need vastaksid teie ootustele ja soovidele,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

Küsimused ja ettepanekud on oodatud aadressile: diasporaafoorum@mfa.ee

Tänasel virtuaalfoorumil tutvustab välisministeerium oma seniseid tegevusi ja plaane üleilmse eestluse vallas ning avab põhjalikumalt mullu välismaal elavate eestlaste seas läbiviidud küsitluse tulemusi. Samuti räägitakse, kuidas aitavad välisministeeriumi uued fookusteemad äri- ja küberdiplomaatia kujundada Eesti mainet maailmas. Tutvustatakse ka välismaal elavatele eestlastele mõeldud konsulaarteenuseid ja -uudiseid.

Samuti osalevad virtuaalfoorumil Türgis elav politoloog ja ajakirjanik Hille Hanso ning Kanadas elav jurist Ellen Valter, kes jagavad oma mõtteid ja kogemust, kuidas võiksid üleilmsed eestlased Eesti arengus osaleda.

Virtuaalfoorum toimub täna kell 17.00–19.00 Worksupi keskkonnas, kus on ka ürituse programm: https://worksup.com/app#id=DIASPORAA2021
Ürituse ID: DIASPORAA2021

Ülekanne on järelvaadatav.

Lisainfo:
avalike suhete osakond
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.