Sa oled siin

Täna ja homme tähistatakse Washingtonis NATO 70. aastapäeva

3. Aprill 2019 - 6:30

Täna ja homme tähistatakse Washingtonis välisministrite kohtumisega NATO 70. sünnipäeva. Kohtumine algab täna, 3.aprillil piduliku vastuvõtuga Põhja-Atlandi lepingule allakirjutamise 70. aastapäeva tähistamiseks. Lisaks esineb NATO peasekretär Jens Stoltenberg USA Kongressile.

Kohtumine annab homme, 4.aprillil võimaluse arutada suhteid Venemaaga, sealhulgas INF leppe rikkumise mõju NATO julgeolekule ja edasisi samme. Heaks kiidetakse Musta mere julgeolekut tugevdavate meetmete pakett, sealhulgas täiendav toetus Ukrainale ja Gruusiale.

Lisaks on päevakorras võitlus terrorismi vastu ja strateegilise julgeoleku küsimused. Arutatakse võimalusi NATO tegevuseks Põhja-Aafrikas, Lähis-Idas ja Afganistanis ning NATO panust terrorismivastasesse võitlusse.

Kohtumise töölõuna on pühendatud atlandiülestele suhetele ja eesmärgile kinnitada üle liitlaste pühendumus kaitsekulude saavutamisele 2% SKTst.

Kohtumisele eelneb mõttekodade konsortsiumi (Atlantic Council, GMF, MSC)  korraldatav konverents ning CEPA (Center for European Policy Analysis) foorum.

Eesti delegatsiooni juhib kohtumisel asekantsler Paul Teesalu.

Lisainfo:

Inga Bowden
välisministeerium
avalike suhete osakonna peadirektor
inga.bowden@mfa.ee
+372 528 1467

Teate edastas:
Britta Tarvis
välisministeerium
meedianõunik, avalike suhete osakond
britta.tarvis@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.