Sa oled siin

Tallinnas kohtuvad ELi liikmesriikide poliitikadirektorid

3. Juuli 2017 - 20:19

Täna ja homme Tallinnas Euroopa Liidu liikmesriikide välisministeeriumite poliitikadirektorite mitteametlikul kohtumisel on kõne all eelseisva poolaasta välispoliitilised prioriteedid, transatlantilised suhted, Vene-Ukraina konflikt, olukord Lääne-Balkanil ning suhted Hiinaga.

Transatlantiliste suhete vallas käsitleti Euroopa Liidu ja USA suhteid möödunud poolaasta jooksul ning arutati võimalusi nende edasiarendamiseks Eesti eesistumise perioodil. Poliitikaosakonna peadirektor Paul Teesalu märkis, et liitlassuhe Ameerika Ühendriikidega on olnud ja jääb ka edaspidi Euroopa julgeoleku nurgakiviks. "Euroopa vajab  Ameerika Ühendriikidega tihedat ja sisulist dialoogi ja koostööd kõikides peamistes välispoliitilistes küsimustes," ütles Teesalu.

Arutati ka Vene-Ukraina konflikti hetkeseisu. Kohtumisel osales Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni OSCE eriesindaja Ukrainas Martin Sajdik, kes andis ülevaate käimasolevatest jõupingutustest lahenduse leidmisel. "On selge, et märke püsiva lahenduse poole liikumisest hetkel kahjuks ei ole," ütles Teesalu. Ta lisas, et seda enam tuleb jätkata Euroopa Liidu kindlameelset poliitikat selles küsimuses.

Homme arutatakse olukorda Lääne-Balkanil. "Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ajal on ELi laienemine Lääne-Balkani suunal jätkuvalt oluliseks teemaks," ütles Teesalu. Teesalu lisas, et ELi laienemispoliitika on Lääne-Balkani riikide jaoks vajalike reformide mootoriks ning oleme eesistujana võtnud endale ülesandeks seda edendada.

Samuti on kavas arutada ELi ja Hiina suhteid.

Eesti delegatsiooni juhib välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu. Töösessioone juhib Euroopa välisteenistuse asepeasekretär Jean-Christophe Belliard.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721576857...


Lisainfo:

Maria Murakas
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627
521 9572
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.