Sa oled siin

Tallinnas kohtuvad Eesti sõbrad üle maailma

3. Juuli 2019 - 11:10

5.–6. juulil toimub kaheksas Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, mille raames on Tallinnasse oodatud 18 erinevast riigist üle 120 ettevõtja ja kultuuritegelase, kes on panustanud või huvitatud panustamisest Eesti majanduslikku ja kultuurilisse arengusse. Külalistele tutvustatakse nii Eesti vaadet digivaldkonna tulevikule kui kultuurilugu.


„Tänavu möödub üheksa aastat president Toomas Hendrik Ilvese ja ettevõtja Margus Reinsalu korraldatud esimesest Eesti sõprade kokkutulekust. Nende aastate jooksul on Eesti sõbrad üle maailma saanud jälgida kiireid ja suuri edasiminekuid meie digiühiskonna, e-valitsuse ja kõrgtehnoloogilise ettevõtluse aladel,“ ütles ürituse eel tehnoloogiaettevõtja Sten Tamkivi, üks selleaastase kokkutuleku korraldajatest.


„Eesti heaolu ja julgeoleku tagamiseks vajame liitlasi, partnereid, kuid kõige enam sõpru. Ürituse eesmärk ongi ühest küljest luua ja hoida häid sidemeid, kuid teisalt ka tänada ja innustada meie sõpru,“ selgitas välisministeeriumi kantsler Rainer Saks. „Lisaks ettevõtjatele ning kultuuri- ja poliitikategelastele on üritusele oodata mitmeid Eesti aukonsuleid, kellel on oluline roll meie sõprus- ja majandussidemete loomisel maailmas,“ lisas ta. Üritusel on tema sõnul potentsiaal tuua kokku ärksad inimesed, uued ideed ja ettevõtmised.


Kokkutulek avatakse 5. juulil Vabamus traditsiooniks saanud sümpoosioniga „Quo vadis Estonia?“, mille selleaastaseks teemaks on „Areng digitaalajastul“ ja mida modereerib Sten Tamkivi. „Viimaste aastate pingete ja emotsioonide tõttu Eestis, Euroopas ja ka terves maailmas on eriti kasulik koguda ühte ruumi kokku Eesti sõbrad, et arutada seda, mis Eestis juba hästi läheb, ja mis võiks minna veel paremini. Mul on hea meel, et lisaks president Kaljulaidile ja Ilvesele on kohale tulemas ka Eesti ja Silicon Valley hinnatud ettevõtjad nagu Ott Kaukver ja Kristel Kruustük, et vahetada mõtteid meie väikese riigi tuleviku üle,“ sõnas Tamkivi.


Programmi raames on külalistel võimalus kuulata Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserti, kohtuda Vabariigi presidendi ja peaministriga, osaleda XXVII Laulupeol ning külastada Arvo Pärdi keskust.
Üritusel osalevad paljud välismaal tegevad eestlased ja Eesti sõbrad erinevatest eluvaldkondadest, sealhulgas Skandinaavia suurima meediagrupi Schibsted Media Rootsi haru juht Raoul Grünthal, Rootsi endine rahandusminister Pär Nuder, Põhja-Ameerikas tegutsev Eesti päritolu suurinvestor ja tippjuht Andrew Prozes ning logistikafirma Kühne + Nagel IT-juht Martin Kolbe, Proteus Digital Health juht Andy Thompsoni ning Broadway produtsent ja lavastaja Tony Spinosa. Samuti on osalejateks Eesti ettevõtjad Ott Kaukver (Twilio), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam), Kristel Kruustük (Testilio) ja Taavet Hinrikus (TransferWise) ning Eesti aukonsulid Singapuris, Trondheimis, Zwolles, Edinburghis ja Aberdeenis.


Eesti Sõprade kokkutulek toimus esmakordselt 2010. aastal president Toomas Hendrik Ilvese, EASi ja ettevõtja Margus Reinsalu eestvedamisel. Sellel aastal on võõrustajad president Toomas Hendrik Ilves ja maestro Neeme Järvi. Üritust korraldavad välisministeerium, EAS ja ettevõtja Sten Tamkivi.


Lisainfo: http://estoniasfriends.org/2019


Head ajakirjanikud!
Kui teil on soov teha intervjuusid 5. juulil kell 10:00 algava sümpoosioni eel Vabamus, andke sellest palun teada aadressil press@mfa.ee neljapäeval kella 16-ks. Võimalus on teha intervjuusid ka aukonsulite ja ettevõtete esindajatega.


Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakonna praktikant
kaisahanna.parel@mfa.ee
637 7627 / 53323045

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.