Sa oled siin

Suri suursaadik Jaakko Kaurinkoski

26. Juuli 1998 - 11:55

Pühapäeval, 26. juulil saabus Eesti välisministeeriumisse kurb sõnum. 25. juulil suri Budapestis oma 64. sünnipäeval Soome Vabariigi suursaadik Ungaris Jaakko Kaurinkoski.

Jaako Kaurinkoski oli esimene Soome vabariigi suursaadik Eesti Vabariigis, kes oli aastatel 1991 - 1996 esimene Soome Vabariigi suursaadik taasiseseisvunud Eestis. Suursaadik Kaurinkoski andis suure panuse Eesti ja Soome suhete arengusse, mille eest Eesti president Lennart Meri andis talle 1996. aastal Maarjamaa Risti I järgu ordeni.

Jaakko Erik Kaurinkoski sündis 25. juulil 1934. aastal Soomes. 1953. aastal alustas ta õpinguid Helsingi ülikoolis, mille löpetas 1959. aastal riigiteaduste kandidaadina. 1957. aastal oli J.Kaurinkoski alustanud ajakirjanduslikku tegevust: algul Lehtikuva toimetuses ning aasta hiljem Uusi Suomis välisuudiste toimetajana. Aastatel 1963-1969 oli Jaakko Kaurinkoski ajalehe Uusi Suomi korrespondent Moskvas. Tulnud tagasi Soome, jätkas ta välisuudiste toimetuse juhatajana. 1972. aastal siirdus J.Kaurinkoski Põhjamaade korrespondendina Pekingisse, kus töötas kuni 1977. aastani.

1977. aastal alustas Jaakko Kaurinkoski oma karjääri Soome Välisministeeriumis, suundudes pressinõunikuks Stockholmi. 1982. aastast oli J.Kaurinkoski samas ametis Washingtonis ning 1985. aastal nimetati ta peakonsuliks Leningradi. 1990. aastast töötas Jaakko Kaurinkoski nöunikuna Soome Välisministeeriumis.

1996. aastast oli Jaakko Kaurinkoski Soome Vabariigi suursaadik Ungaris.

Jaakko Kaurinkoskile on antud ka Soome Valgeristi orden ja Rootsi Põhjatähe orden.

Eesti Välisministeerium jääb leinama suurt Eesti sõpra ja head kolleegi ning avaldab sügavat kaastunnet abikaasa Kaarina Kaurinkoskile ja lastele.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.