Sa oled siin

Skulptor Maire Männik sai Valgetähe V klassi ordeni

3. Aprill 2002 - 10:59

Teisipäeval, 2. aprillil andis Eesti Vabariigi suursaadik Prantsusmaal Andres Talvik skulptor Maire Männikule üle president Arnold Rüütli poolt määratud Valgetähe V klassi ordeni.

Maire Männik on Prantsusmaal tegutsenud üle neljakümne aasta. Ta on
Prantsusmaa Skulptorite liidu ja Rahvusvahelise Medalikunstnike liidu FIDEM liige. Anton Starkopfi õpilasena on skulptor hoidnud pikkade aastate jooksul elus Eesti skulptuuri traditsiooni ja tutvustanud seda nii Prantsusmaal kui ka arvukatel rahvusvahelistel näitustel.

Märkimisväärne osa Maire Männiku skulptuuri- ja medaliloomingust on seotud Eestiga. Kunstniku loomingu hulka kuuluvad nii Marie Underi ja Anton Hansen Tammsaare büstid, Tartu Ülikooli mälestusmedal kui ka Pariisi Père Lachaise'i kalmistul asuv Eduard Viiralti hauamonument.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
Tel: 6317 654

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.